|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

مدیریت رودخانه ها و سواحل

تعریف و خلاصه شغل:

این شغل به منظور برنامه ریزی، هدایت و اجرای برنامه ها، سیاست ها و قوانین ومقررات آئین نامه ها و دستورالعمل های موضوعه در بخش مهندسی رودخانه ها و سواحل و تالابها و نظارت بر حسن اجرای آنها صورت می پذیرد. 

شرح وظایف:

1- ایجاد هماهنگی لازم با معاونت حفاظت و بهره برداری و ارتباط با مدیرکل دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت مدیریت منابع آب ایران به منظور اخذ سیاست های کلان بخش مدیریت مهندسی رودخانه و سواحل و انعکاس سیاستهای کلان ابلاغی به امور آب مناطق و برنامه یزی و نظارت بر حسن اجرای آنها

2- ایجاد هماهنگی و همکاری با مدیریت امور مشترکین، مدیریت حقوقی و مدیریت فنی و معاونت طرح و توسعه جهت اجرای ضوابط، قوانین ، آیین نامه ها و دستورالعملهای ابلاغی بخش مدیریت مهندسی رودخانه و سواحل

3- ایجاد هماهنگی با مدیریت برنامه ریزی و بررسیهای اقتصادی معاونت برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت جهت برنامه ریزی و برآورد هزینه طرحهای مطالعاتی و اجرایی و همکاری در تنظیم مبادله موافقتنامه طرحهای ملی و استانی بخش مدیریت مهندسی رودخانه و سواحل

4-  ارائه راهکارهای لازم جهت بهبود و تسریع در اجرای دستورالعمل ها وآیین نامه های بخش مدیریت مهندسی رودخانه ها و سواحل به معاونت حفاظت و بهره برداری جهت اجرا در امور آب مناطق و سایر بخشهای مرتبط.

5- شناسایی، برنامه ریزی و اولویت بندی جهت انجام طرحهای مطالعاتی و اجرایی بخش مدیریت مهندسی رودخانه ها و سواحل و تالابها( ازجمله مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها و تالابها، مطالعات ساماندهی ،مطالعات پتانسیل یابی، عملیات لایروبی ، عملیات رپر گذاری و.....) و نظارت بر حسن اجرای آن ها.

6-تعامل و هماهنگی با مدیریت مطالعات پایه ، مدیریت فنی شرکت و مدیریت حقوقی جهت بهبود وتسریع در بررسی و تصویب طرحهای بخش مدیریت مهندسی رودخانه و سواحل.

7- برنامه‌ریزی جهت ارائه و انعکاس نتایج طرحهای مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها و تالابها  به مدیریت حقوقی شرکت جهت انجام اقدامات ثبتی و قانونی مربوطه.

8- برنامه ریزی و هدایت جهت تعیین حجم برداشت مجاز سالیانه و نظارت بر فعالیتهای بهره برداری از مصالح رودخانه ای  و راهبری اقدامات امور آب مناطق در زمینه صدور مجوزهای قانونی، ممانعت از فعالیتهای غیر مجاز وپیگیری های حقوقی لازم

9 -برنامه ریزی و هدایت جهت نظارت و پایش مداوم فعالیتهای حفاظت و آزاد سازی رودخانه ها و تالابها و انجام هماهنگی با امور آب مناطق برای صدور اخطاریه، پیگیری قضایی، تخریب و قلع و قمع مستحدثات غیر مجاز در بستر و حریم منابع آبی مطابق چارچوب تعیین شده در ضوابط و دستورالعمل ها ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران و معرفی متصرفین به مدیریت حقوقی شرکت جهت انجام اقدامات حقوقی و قضایی لازم.

11- هدایت و ارزیابی عملکرد گروه های گشت و بازرسی و واحدهای منابع آب شهرستانها در خصوص شناسایی متصرفین، حفاظت بستر و حریم رودخانه‌ها و تالابها، آزادسازی تصرفات و ارائه گزارشهای وقوع سیلاب با پشتیبانی کارشناسی آنان و اعلام نظرات کارشناسی کارشناسان به مراجع ذیربط.

12- برنامه‌ریزی و ارائه پیشنهاد خط‌مشی به منظور هماهنگی با سایر ارگان‌ها جهت رعایت ضوابط و قوانین مرتبط با مسائل بستر و حریم رودخانه‌ها و تالابها و کنترل سیلاب

13- برنامه ریزی و نظارت عالیه بر بهره برداری از معادن شن و ماسه رودخانه ای و سواحل و قراردادهای مرتبط با آن طبق دستورالعمل های ابلاغی.

14- هدایت و راهبری متقاضیان و نظارت بر اجرای تعهدات قراردادهای اجاره بستر رودخانه‌ها، سواحل و تالابها

15- برنامه‌ریزی، هماهنگی،همکاری، شرکت و یا عضویت در کار گروه‌های تخصصی ، کمیسیون ها،کمیته‌ها و جلسات مرتبط با فعالیت‌های تخصصی مدیریت مهندسی رودخانه و سواحل. 

16- هماهنگی در تشکیل جلسات کارگروه تخصصی سیل و طغیان رودخانه‌ها و پیگیری اجرای مصوبات آن وارائه به موقع گزارشات فوری و تحلیلی مرتبط با سیلاب‌های رخ داده با همکاری واحدهای ذیربط در شرکت

17- هماهنگی در تهیه گزارشات تحلیلی از مجموعه عملکرد و کارکرد سالانه مرتبط با وظایف و مأموریتهای اصلی واحد 

18- مشارکت مناسب در تهیه، ساماندهی و بروزرسانی بانک‌های اطلاعاتی مورد نیاز

19- بررسی تشخیص و پیشنهاد در زمینه مطالعه طرح های تحقیقاتی و پژوهشی مورد نیاز

20- رسیدگی به شکایات مردمی

21- احصاء، بازنگری و اصلاح فرآیندهای انجام کار بطور مستمر

 تاریخ ثبت : 1400/12/23
  آخرین به روزرسانی :
 معصومه
 1509
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 34
 • بیشترین بازدید همزمان : 379
 • بازدید امروز : 5,472
 • بازدید دیروز : 7,667
 • کل بازدید : 4,287,100
 • آخرین به روزرسانی : 1402/01/08 13:25:54
 • شناسه IP شما : 44.201.92.114

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : قم، خیابان شهیدان فاطمی(دور شهر )، نبش کوی شماره یک، شرکت سهامی آب منطقه ای قم
 • کدپستی :
 • تلفن : 4-37839093-025
 • فاکس : 37839092-025
 • پست الکترونیکی :
 • پیامک :
 • تلفن گویا :