Sunday, 22 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    برگزاری جلسه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای قم2019-04-27
جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای قم روز پنجشنبه مورخ 98/02/05 با حضور مدیرعامل و سایر اعضاء در سالن جلسات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: جعفر مهدوی نیا دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال 97 افزود: عمده برنامه های پدافند غیرعامل در سال گذشته در 5 محور اصلی خلاصه می شود؛ اولین محور، بحث برنامه ریزی و سازماندهی منابع بود که شامل منابع انسانی و اعتباری بود که بخشی از منابع اعتباری به مباحث اقدامات پیشگیرانه اختصاص یافت؛ در زمینه منابع انسانی، نیز دفتر مدیریت بحران به شکل ساختاری و سازمانی مسنجم تری شکل گرفت و فعالیت می نماید.محور دوم، بحث آموزش و برگزاری جلسات کمیته و اقدامات مطالعات انجام شده به صورت تحقیقات و پژوهش بود؛ در این راستا آموزش های تخصصی به شکل هماهنگ شده با دفاتر حراست  صنعت آب و برق انجام شد و همه نگهبان های حوزه صنعت آب و برق استان، یک دوره آموزشی را در خصوص بلایا گذراندند.برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی از جمله مانور زلزله در یکی از مدارس شهر قم به شکل تخصصی انجام شد؛ در اسفندماه سال گذشته نیز با همکاری مدیریت بحران آب در زمینه سیل، کلیه دستگاه های اجرایی استان و بخشداران و شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران دعوت شدند و در یک دوره و کارگاه تخصصی مرتبط به سیل و زلزله شرکت کردند؛ در این کارگاه سعی شد که مفاهیم و موضوعات و اقدامات پیشگیرانه و خسارت و مواردی که در یک سیل از درجه اهمیت برخوردار است را تبیین کنیم؛ در این کارگاه به مفاهیم فنی و حقوقی و قانونی سیل پرداخته شد.

 


    برگزاری جشن میلاد امام زمان (عج) در شرکت آب منطقه ای قم2019-04-25
به مناسبت فرا رسیدن میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف مراسم جشنی در شرکت آب منطقه ای قم بر گزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به مناسبت فرا رسیدن میلاد یگانه منجی  عالم بشریت حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف جشنی  با حضور کارکنان و همکاران بعد از فرضیه ظهر و عصر در  نماز خانه شرکت برپا شد در این مراسم که با برگزاری مسابقه فرهنگی همراه بود مداح اهل بیت به مدیحه سرایی  در وصف  آن امام همام پرداخت .

 


    برگزاری جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) در شرکت آب منطقه ای قم2019-04-18
به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مراسم جشنی روز چهارشنبه مورخ 97/01/28 در شرکت آب منطقه ای قم بر گزار شد.

     به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به مناسبت میلاد حضرت علی ابن حسین علیه السلام و روز جوان جشنی  با حضور کارکنان و همکاران بعد از فرضیه ظهر و عصر در  نماز خانه شرکت برپا شد در این مراسم که با برگزاری مسابقه فرهنگی همراه بود مداح اهل بیت به مدیحه سرایی  در وصف  آقا علی اکبر امام حسین(ع) پرداخت .

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن دو حلقه چاه غیرمجاز در بخش سلفچگان و شاهجرد استان قم2019-04-17
دو حلقه چاه غیر‌مجاز آب در بخش های سلفچگان و شاهجرد استان قم ، با دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی پر و مسلوب المنفعه شد .

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم ،  رضا محمدی احمد آبادی رئیس گروه حفاظت و بهره برداری از آبهای زیرزمینی آب منطقه ای قم با اشاره به وظایف قانونی شرکت در حفظ و صیانت از منابع آبی استان و با تأکید مجدد در برخورد با متخلفین و متجاوزین به منابع آبی افزود : با پیگیری گروه های گشت و بازرسی شرکت و دستور مقام قضائی و همکاری پاسگاه انتظامی دو حلقه چاه غیر‌مجاز آب در بخش های سلفچگان و شاهجرد استان  قم در تاریخ نوزدهم و بیست و هفتم فروردین ماه 98 پر و مسلوب المنفعه شد .

 


    برگزاری جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم شرکت آب منطقه ای قم2019-04-17
اولین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم شرکت آب منطقه ای قم در سال 98 روز سه شنبه مورخ 98/01/21 با حضور اعضاء در سالن جلسات برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: صادق حیدری مقدم دبیر کمیته و رئیس گروه بازرسی و مدیریت عملکرد شرکت گفت: در این جلسه موضوع گلوگاههای فساد اداری( شناسایی نقاط آسیب پذیر در فرآیند کاری بخش آب کشور و راهکارهای مقابله با آن ) بررسی و هر یک از واحدهای شرکت ، عملکرد اقدامات انجام شده در سال 97 را ارائه نمودند حیدری افزود : این گزارش ها به همراه پیشنهادات اصلاحی به شرکت مدیریت منابع آب ایران ارسال خواهد شد.

 


    برگزاری جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم2019-04-15
اولین جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء شرکت آب منطقه ای قم در سال 98 با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء روز یکشنبه مورخ 97/01/25 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  در این جلسه موارد ذیل مورد بررسی  قرار گرفت: الف- آخرین وضعیت اصلاح و تعدیل  پروانه ها در دشت شریف آباد ب وضعیت قرارداد های جاری طرح احیاء و تعادل بخشی شامل پایش کیفی و تعیین منابع آبی و جایگزین پساب همچنین پروژه  اطلاع رسانی و آگاهی بخشی که با انتخاب جهاد دانشگاهی بعنوان مشاور در حال اجراء می باشد.

 


    برگزاری جلسه کارگروه تخصصی امور سیل ، برق، آب و فاضلاب استان قم2019-04-08
اولین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل، برق، آب و فاضلاب روز یکشنبه مورخ 98/01/18 در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استان قم برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در ابتداء هریک از اعضاء کارگروه گزارشی از حوزه عملکرد وسیلاب اخیر ارائه نمودند در ادامه  احمد حاجی حسینی مسگر  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و رئیس کارگروه تخصصی سیل استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید گزارشی از سیلاب قم ارائه و افزود: با توجه به اینکه در ستاد مدیریت بحران استان بحث های کلان مورد بحث قرار می گیرد نمی توان به بحث  ریز کارشناسی پرداخت ،  باید در کارگروه تخصصی سیل به این مسائل پرداخت، لذا هدف از بیان  مطالب در مورد سیلاب چند روز گذشته جهت روشن شدن واقعیتی بوده که اتفاق افتاده است این سیلاب با دوره باز گشت کوتاه مدت بین 5 تا 10 ساله بوده و باید بپذیریم استان در مقابل سیلاب با بازگشت بلند مدت بین 50 سال و بیشتر آسیب پذیر خواهد بود مدیر عامل آب منطقه ای قم عنوان نمود: متأسفانه شنیده شده برخی عنوان می کنند باید با سیلاب مقابله کنیم ما هیچگاه نمی توانیم با سیل مقابله کنیم بلکه هدف مدارا با سیلاب است که باید به شکل ایمن عبور کند. رئیس کارگروه سیل استان بیان کرد: ستاد مدیریت بحران استان، کارگروه را مکلف کردند که در خصوص رفع تصرفات حریم و بستر رودخانه، اصلاح سازه های غیر فنی ایجاد شده و حتی ساخت سدهای لاستیکی گزارش کارشناسی جامع و کاملی آماده و ارائه نماید. مسگر گفت: المانها و فضای سبز موجود در بستر رودخانه از جاهای دیگر شهر بیشتر بود که متأسفانه آسیب دید،  18 رمپ ورودی به رودخانه نیز باید به حداقل برسد .در پایان محسن اوروجی مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: متأسفانه ما قدرت آب را باور نداریم ، جاهایی را شاهد بودیم که در حالت عادی شاید برای تخریب آن باید ازماشین الات سنگین و صرفه هزینه زیاد استفاده می کردیم اما سیل ظرف چند دقیقه  همه آنها را تخریب کرده ، تأسیساتی را داشتیم که سال گذشته افتتاح شده و الان آ ب برده است لذا ما باید کار علمی انجام دهیم هر کجا کار علمی شده جواب داده است حتی بعد از گذشت سالها. اوروجی افزود: بدلیل اینکه  قم در پایین دست حوزه بزرگ آبریز قمرود قرار دارد احداث پل ها، سازه ها و تأسیسات باید علمی، تخصصی و اصولی  صورت گیرد که اگر حجم بارندگی ها افزایش پیدا کرد، خسارات شدیدی به مناطق پایین دست وارد  نشود.

 


    دیدار مدیران صنعت آب و برق استان قم با حجت‌الاسلام ذوالنور2019-04-08
مدیران صنعت آب و برق استان روز شنبه 98/01/17 با حضور در دفتر حجت الاسلام ذوالنور نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با ایشان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : در ابتداء مدیران صنعت آب و برق استان گزارشی از حوزه عملکرد خود ارائه و در خصوص سیل اخیر توضیحاتی ارائه نمودند در ادامه احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم ضمن تبریک  سال نو و اعیاد شعبانیه گزارشی از اقدامات سال 97 شرکت  ارائه وافزود: از اهم فعالیت ها و اقدامات شرکت آب منطقه ای قم پر کردن بیش از 120 حلقه چاه غیر مجاز در سال 97 در استان بوده که با هماهنگی و دستور مقام قضایی صورت گرفته که سال 98 نیز با جدیت ادامه پیدا خواهد کرد. مسگر عنوان نمود: متاسفانه در سال 97 تصفیه خانه قم تکمیل نشد که امیدواریم با پیگیری و تلاش نمایندگان و مسئولین استان در سال 98 این طرح تکمیل شود. حاجی حسینی برآیند سیلاب برای استان قم را مثبت ارزیابی کرد و بیان نمود: برآورد سیلاب برای قم حدود 100 میلیون مترمکعب بوده که 38 میلیون متر مکعب در سد کوچری و حدود 38 میلیون متر مکعب در سد 15 خرداد ذخیره شده و حدود 25 تا 30 میلیون متر مکعب در رودخانه قمرود جاری شد که به تأسیسات داخل رودخانه خساراتی وارد کرد . انشالله  این سیلاب باعث شده باشد برخی از خواب بیدار شوند و از ساخت سازه ها و تقاطع  غیر اصولی و غیر فنی و همچنین تجاوز به حریم و بستر رودخانه اجتناب نمایند. مدیر عامل آب منطقه ای قم عنوان نمود :در رودخانه داخل شهر ده نقطه آسیب پذیر مشخص شد که در زمان سیل می تواند برای شهر بحران ایجاد کند که باید اقدام لازم در رابطه با رفع تصرف آنها صورت گیرد. در ادامه  حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه افزود: از زحمات مدیران صنعت آب و برق استان تشکر می کنیم که در شروع سال جدید با توجه به بحران سیل تمام تلاش خود را بکار گرفتند البته تلاشها نتیجه داد و در قم نسبت به سایر استانها شاهد خسارات کمتری بودیم البته این آمادگی باید برای بارندگیهای آینده حفظ شود ذوالنور گفت: وزارت نیرو بدلیل اینکه متولی و ناظر بر حریم و بستر رودخانه ها بوده و می باشد باید بر ادامه رفع تصرفات از حریم و بستر رودخانه ها با جدیت و هماهنگی  با سایر ادارات و ارگانهای استان  اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.