Sunday, 22 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    برقراری جریان آب انتقالی از سرشاخه های دز به قم2019-01-27
به استحضار مردم شریف استان می رسانیم

  پیرو اطلاعیه مورخ 97/11/02 درخصوص قطع یک هفته ای جریان آب انتقالی از سرشاخه های دز به استان قم به استحضار مردم شریف استان می رسانیم به یاری خداوند متعال با تلاش همکاران این شرکت ،  پیمانکار پروژه و مشاور طرح ،تعمیرات موردنیاززودتر از موعد مقرر به پایان رسید وجریان آب انتقالی از سرشاخه های دز به قم از روز شنبه مورخ 97/11/06  برقرارگردیده است . پیش بینی می شود آب انتقالی ظرف مدت 72 ساعت به تدریج جایگزین آب موجوددر شبکه شده و کیفیت آب همانند روزهای قبل گردد.

 


    قطعی یک هفته ای آب سرشاخه های دز به قم2019-01-22
به استحضار مردم شریف استان قم می رسانیم

جهت اتصال خط لوله اصلی انتقال آب ازسد کوچری به تصفیه خانه جدیدآب قم،شرکت آب منطقه ای قم ناگزیر است  جریان آب انتقالی از سرشاخه های دز به قم را حداکثربه مدت یک هفته ازساعت 7/30 صبح روز  سه شنبه مورخ 97/11/02 قطع نماید. در طی این مدت آب موردنیاز شهروندان بدلیل استفاده از سایر منابع ازجمله ذخیره پیش بینی شده درسد 15 خرداد به عنوان جایگزین با تغییر کیفیت همراه خواهد بود. این شرکت تلاش می کند با انجام سریعتر عملیات اتصال خط لوله به تصفیه خانه جدید، جریان آب انتقالی از سرشاخه های دز به قم  را درکمترین زمان ممکن برقرارسازد.

    ضرورت دارد همشهریان عزیز در این مدت با صرفه جویی در مصرف آب همکاری لازم را با این شرکت و شرکت آب و فاضلاب استان قم بعمل آورند.

 


    برگزاری جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم2019-01-22
دوازدهمین جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء آب منطقه ای قم با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری و سایر اعضاء روز یکشنبه مورخ 97/10/30 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در این جلسه در خصوص(( دستورالعمل اجرای توامان آئین نامه مصرف آب کشاورزی و قانون تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری )) ابلاغی وزارت نیرو و همچنین (( شیوه نامه قانون اصلاح و تعدیل پروانه های بهره برداری چاههای آب فعال و مجاز کشاورزی))  بحث و تبادل نظر شد.

 


    دیدار مدیران صنعت آب و برق استان قم با حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور2019-01-22
مدیران صنعت آب و برق استان روز شنبه 97/10/29 با حضور در دفتر حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با ایشان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم با عرض تسلیت شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهراء(س)  گزارشی از وضعیت موجود منابع آبی استان ارائه وافزود: متاسفانه بعد از بخشودگی حق النظاره چاههای آب کشاورزی برداشت بی رویه از منابع آب زیر زمینی شدت گرفت و همین باعث افت شدید منابع آب شد،در شرایطی که قراربودبا اعمال بخشودگی تولیدمحصولا ت کشاورزی استراتژیک همانند گندم که همه آحاد جامعه از آن استفاده میکنند مورد حمایت قرارگیرداین هدف محقق نشد و باعث توسعه کشت محصولاتی مانند پسته ، یونجه و.. گردید که عده خاصی ازآن منتفع گردیدند.لذا درشرایط خاصی که افت شدید منابع آب مواجه هستیم ورود همه ارکان حاکمیت وبویژه نمایندگان محترم مجلس درخصوص برقراری مجدد حق النظاره ازمنابع آبی که برای کشت محصولات غیر استراتژیک استفاده میشوند به منظور اصلاح الگوی کشت ونجات منابع آبی موجود ضروری به نظر می رسد.

 حاجی حسینی مسگر با بیان این که وزارت نیرو برنامه های  خوبی در دست اجرا دارد و با کمک سایر ارگانها و نهادهای استانی و ملی درصدد اجرایی کردن آنهاست که نمونه آن تشکیل  کارگروه استانی ((سازگاری با کم آبی )) در استانهاست که مصوبات خوبی در استانها داشته است و ان شالله با کمک و همراهی  نمایندگان محترم مجلس  شورای اسلامی اقدامهای موثرتری صورت خواهدپذیرفت . در ادامه  حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  ضمن خیر مقدم به حاضران و تسلیت ایام فاطمیه  از تلاشهای مجموعه صنعت آب وبرق در استان تقدیر کرد و افزود  باید توجه داشت که مدیریت منابع و مصارف باهم ارتباط مستقیم دارند اگر ما در بخش مصرف ، برنامه ای برای مدیریت مصرف نداشته باشیم  منابعی نمی ماند که بخواهیم مدیریت منابع داشته باشیم لذا می طلبد مجلس در خصوص مصرف انرژی یک تصمیم قاطع و درست بگیرد تا همه مردم بطور عادلانه از سهم انرژی برخوردار باشند.

 


    تقدیر از معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای قم2019-01-18
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مدیریت منابع آب ایران از معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی آب منطقه ای قم تقدیر کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: مجید سیاری معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مدیریت منابع آب ایران با اهداء لوح از معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی  شرکت آب منطقه ای قم تقدیر کرد  در بخشی از این تقدیرنامه بیان شده(( اخذ گزارش حسابرسی بدون بند  محدودیت و کسب عنوان معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی برگزیده در بین شرکت های تابعه مدیریت منابع آب ایران در ارزیابی سال 1396 از ابعاد مالی و مجمعی بی شک در سایه دانش، توان فنی ، عزم راسخ و همت والای جنابعالی و کلیه پرسنل خدوم و پرتوان اداری، مالی و پشتیبانی آن شرکت محقق گردیده است))

 


    برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان صنعت آب و برق استان قم2019-01-12
جشن تکلیف فرزندان کارکنان صنعت آب و برق قم روز پنجشنبه مورخ 97/10/20 در تالار آب شرکت آبفا استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به مناسبت آغاز سن تکلیف جمعی از فرزندان همکاران در صنعت آب و برق  قم،  مراسم جشنی روز پنجشنبه مورخ 20/10/ 97با حضور تعدادی از مدیران صنعت در تالار آب شرکت آبفا استان برگزار گردید. در این مراسم آموزش های مربوط به مفاهیم دینی مناسب با آغاز این دوران در قالب شعر، مسابقات جذاب، کارهای دستی و قصه های متنوع برای آنها بیان شد  و در پایان هدایایی به فرزندان همکار شرکت کننده اهداء گردید.

 


    برگزاری جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم2019-01-09
یازدهمین جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء شرکت آب منطقه ای قم با حضور مدیر عامل ، معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء روز سه شنبه مورخ 97/10/18 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در این جلسه موارد ذیل مورد بررسی و مصوب شد: الف- مالکین چاههای دیزلی جهت دریافت مجوز سوخت باید ابتدا نسبت به تمدید پروانه بهره برداری اقدام نموده تا امکان انجام سایر مراحل میسر شود ب -سالیانه تعداد 30فقره پرونده درمدیریت رودخانه ها و سواحل در خصوص رفع تصرف از حریم و بستر تشکیل ، بررسی کارشناسی و در دادگاه مطرح و منجر به صدور احکام می شود که در هر پرونده به طور متوسط 500 متر مکعب از حریم و بستر آزاد سازی می شود که در سال 96 این مقدار هفت هکتار بوده و در حال حاضر طرح سازماندهی رودخانه وشنوه در دست اقدام می باشد ج- در رابطه با نیروی انسانی بخش حفاظت مقرر شد در صورت خالی بودن پست در بخش حفاظت ، از افراد متخصص و کار آمد سایر بخشهای استفاده شود د- استفاده از افراد واجد الشرایط و متخصص در جهت نظارت بر عملیات حفاری طبق دستورالعمل های ابلاغی مدیریت منابع آب ایران

 


    برگزاری نشست سیاسی در شرکت آب منطقه ای قم2019-01-08
نشست سیاسی روز دوشنبه مورخ 97/10/17 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به مناسبت دهه بصیرت و فرا رسیدن یوم الله 19 دی، پایگاه بسیج  شهید  چمران شرکت آب منطقه ای قم با حضور سرهنگ ساجدی معاون سیاسی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع)نشست سیاسی برگزار نمود در این جلسه در خصوص اتفاقات کنونی منطقه خاورمیانه که در حال وقوع  بوده و همچنین مسئله روز جامعه بحث و تبادل نظر شد که در آن  اعضای شورای  پایگاه و تعدادی از کارکنان شرکت حضور داشتند.

 


    شرکت آب منطقه ای قم نیازمند مساعدت،حمایت و پشتیبانی بیشتر است2019-01-04
جلسه معاونین ، مدیران و روسای ادارات آب منطقه ای قم با حضور معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران روز چهارشنبه 97/10/12 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: علی اکبر شفیعی معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران  روز چهارشنبه مورخ 97/10/12 با حضور در شرکت آب منطقه ای قم در جلسه  معاونین، مدیران و روسای ادارات شرکت آب منطقه ای قم شرکت کردند و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل قرارگرفتند. از نکاتی که در این جلسه مطرح شد به: عدم مدیریت یکپارچه حوزه آبی ، ناهماهنگی در اجرای قوانین مربوط به بخش آب در استانهای مختلف، پرداخت نشدن مطالبات شرکت های آب منطقه ای توسط شرکت های آبفا، درخواست تبدیل وضعیت همکاران کارمشخص و طرحی ، وجود تفاوت فاحش در پرداختی های کارکنان، پایین بودن  مزایایی پرداختی شامل اضافه کاری،خدمات رفاهی، پاداش و... به کارکنان نسبت به شرکت های دیگر، نامناسب بودن چارت سازمانی در بخش های مختلف، کافی نبودن کمک زیان پرداختی به شرکت، نبود اعتبار لازم برای فراهم کردن زیرساخت ها در بخش دولت الکترونیک، نامناسب بودن فضای اداری، اصلاح تعرفه آب و... می توان اشاره کرد. در پایان جلسه معاون طرح و توسعه مدیریت منابع آب ایران  ضمن تشکر از همه کارکنان که در پیشبرد اهداف شرکت سهیم می باشند افزود: قول می دهیم مشکلات را به مدیر عامل منعکس و در شورای مدیران مطرح کنیم البته برخی از مشکلات مستلزم طی نمودن فرآیند قانونی لازم است و با صدور  دستور اداری  صورت نمی گیرد. شفیعی بیان کرد : ما در ستاد  مدیریت منابع آب اعتقاد داریم شرکت های تازه تأسیس مانند آب منطقه ای قم  نیازمند مساعدت، حمایت و پشتیبانی بیشتر از آن چیزی که تا الان بوده می باشد.