Wednesday, 25 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    آزادسازی تصرفات بستر و حریم رودخانه بخش کهک استان قم2019-08-31
حدود (۱۱۰۰) متر مربع از دخل و تصرفات بستر و حریم رودخانه صرم و خورآباد در حوزه عملکرد بخش کهک استان قم آزادسازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: محمد رضا اقبالی مدیر رود خانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به اینکه وظیفه مدیریت مهندسی رودخانه ها و سواحل  برخورد با تصرفات در حریم و بستر رودخانه ها می باشد افزود: در راستای حفظ و حراست از منابع آبی استان و همچنین کوتاه کردن دست متجاوزان به حریم منابع ملی کشور و استان طی یک اقدام اجرایی و قانونی و  با تلاش همکاران واحد مهندسی رودخانه ها وسواحل، مدیریت حقوقی و اکیپهای گشت و بازرسی مهندسی رودخانه و پس از انجام کارشناسی های لازم یک مورد از تصرفات واقع در بستر وحریم رودخانه صرم و خورآباد در محدوده روستای خورآباد از توابع بخش کهک به مساحت حدود (۱۱۰۰)  متر مربع و با رای دادگاه،  بستر و حریم رودخانه آزادسازی و اعاده به وضع سابق شد.

اقبالی تصریح نمود: افرادی که در مجاورت حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها معامله ملکی انجام میدهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از شرکت آب منطقه ای اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

 


    تجلیل از بازنشستگان شرکت آب منطقه ای قم2019-08-28
مراسم تجلیل از همکاران بازنشسته آب منطقه ای قم روز سه شنبه مورخ 98/06/05 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: روز پنجم شهریور ماه مصادف با  بیست و پنجم   ذی الحجه روز "تکریم خانواده و بازنشستگان" طی مراسمی  با حضور مدیر عامل و به منظور ارج نهادن به سالها تلاش صادقانه ، تجارب ارزشمند بازنشستگان خدوم و همچنین پاسداشت حرمت بزرگان و سالمندان در خانواده و اجتماع از بازنشستگان شرکت  تقدیر شد .در این مراسم  مدیر عامل بازنشستگان را سرمایه و گواهرگرانقدری  برای کشور و شرکت دانسته و خواستار پیگیری مطالبات آنها شد در ادامه بازنشتگان   به بیان برخی مشکلات مانند وضعیت درمان و دارو ، تفاوت بین بازنشستگان تأمین اجتماعی و خدمات کشوری، استفاه نکردن از تجربیات آنها و گلایه از عدم بکارگیری فرزندان خود در صنعت با توجه به داشتن تحصیلات تکمیلی و...پرداختند.

 


    آزادسازی تصرفات بستر و حریم رودخانه بخش سلفچگان استان قم2019-08-19
حدود (۹۰۰۰) متر مربع از دخل و تصرفات بستر و حریم رودخانه قمرود در بخش سلفچگان استان قم آزادسازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: محمد رضا اقبالی مدیر رود خانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به اینکه وظیفه مدیریت رودخانه ها و سواحل  برخورد با تصرفات در حریم و بستر رودخانه ها می باشد افزود: در راستای حفظ و حراست از منابع آبی استان و همچنین کوتاه کردن دست متجاوزان به حریم منابع ملی کشور و استان طی یک اقدام اجرایی و قانونی و  با تلاش همکاران واحد مهندسی رودخانه ها وسواحل، مدیریت حقوقی و اکیپهای گشت و بازرسی مهندسی رودخانه و پس از انجام کارشناسی های لازم یک مورد از تصرفات واقع در بستر وحریم رودخانه قمرود در محدوده پایین دست روستای طایقان از توابع بخش سلفچگان به مساحت حدود (۹۰۰۰)  متر مربع و با رای دادگاه،  بستر و حریم رودخانه آزادسازی و اعاده به وضع سابق شد و از ید متصرف و افراد سودجو خارج گردید

اقبالی تصریح نمود: افرادی که در مجاورت حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها معامله ملکی انجام میدهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از شرکت آب منطقه ای اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

 


    برگزاری جلسه کارگروه تخصصی امور سیل ، برق، آب و فاضلاب استان قم2019-08-19
دومین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل، برق، آب و فاضلاب روز یکشنبه مورخ 98/05/27 در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استان قم برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در ابتدا احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به سیل فروردین ماه سال جاری گفت: سیل اخیر به همگان نشان داد که چگونه به خاطر عدم رعایت موازین علمی و قانونی این حجم از خسارات در کشور ایجاد می شود که  امیدواریم از این پس با اجرای قوانین مهم کشور در زمینه ایمن سازی از سیل بتوانیم از سیلاب های دیگر مصون بمانیم.

وی افزود: مساله آزادسازی حریم رودخانه بسیار جدی و مهم است زیرا اگر در آینده با سیلابهای جدید مواجه شویم، قادر به کنترل حجم این سیلاب نخواهیم بود و خسارات بسیار بزرگتری به مردم وارد میشود.

مسگر تصریح کرد: وقتی قانون به خوبی رعایت نمیشود و مردم بدون توجه به اصول و قوانین این عرصه، خانه سازی و کارخانه سازی میکنند قطعا در آینده مشکلات بسیار بیشتری بروز خواهد کردو همین افرادی که امروز اجازه تخریب بناهای خود را نمیدهند بدلیل  خراب شدن خانهها و تاسیسات،  بزرگترین طلبکار دولت خواهند بود.

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم یادآورشد: یا باید تبعات آزاد سازی را بپذیریم  و یا  طرحهای بزرگ و هزینهبری که شاید پایانی برای آنها نباشد را نیز همه ساله در نظر داشته باشیم؛ در بحران سیل به دنبال پیشنهاد و اقدامی باشیم  که امکان عملیاتی شدن آن وجود داشته باشد.

حاجی حسینی بیان کرد: روستاهایی هستند که بدلیل اینکه در بستر کامل رودخانه می باشند در معرض سیل قراردارند اما همین روستاها  اجازه تخریب حریم را نمی دهند.

وی گفت: ساماندهی این امر نیازمند 70 میلیارد تومان است؛ به تمام فعالان و دستگاههای اجرایی استان عرض میکنیم که  باید آزاد سازی کنیم  البته تبعات سنگینی دارد و  باید از تمام ابزارهای قانونی استفاده کنیم.

مسگر عنوان کرد: پس از برگزاری برنامههای تبیینی، بسیاری از روستاها اعلام  آمادگی کردند که در این طرح مشارکت میکنند. اگر انتظار داریم مردم به آزاسازی کمک کنند باید این کار را از مجموعههای دولتی آغاز کنیم.

 


    پذیرش مقاله علمی همکار شاغل در آب منطقه ای قم2019-08-19
مقاله علمی سید محمود هاشمی همکار شاغل در شرکت آب منطقه ای قم در ششمین کنفرانس بین المللی نقد و واکاوی مدیریت در هزارۀ سوم مورخ 15 مرداد 1398 دانشگاه فردوسی مشهد ، مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم ،  مقاله علمی سید محمود هاشمی همکارشاغل در شرکت آب منطقه ای قم با عنوان ( نقد و واکاوی مدیریت منابع آبی در ایران : بررسی آسیب شناسانۀ عملکرد ها ) در ششمین کنفرانس بین المللی نقد و واکاوی مدیریت در هزارۀ سوم مورخ 15 مرداد 1398 دانشگاه فردوسی مشهد ، مورد پذیرش قرار گرفته و به صورت سخنرانی ارائه شده است . قابل ذکر است مقالۀ ایشان در پایگاه مقالات علمی (CIVILICA )   نمایه سازی و منتشر شده است . روابط عمومی این موفقیت را به وی تبریک می گوید.

 


    آشنایی نمازگزاران جمعه با طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب2019-08-17
معرفی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب برای نمازگزاران جمعه استان قم صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم ، با هماهنگی  ستاد نماز جمعه استان غرفه ویژه تبیین طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب استان  با همکاری شرکت آب منطقه ای و جهاد دانشگاهی برپا شد.

در این غرفه بروشورها و بسته های تبیینی و ترویجی در خصوص وضعیت آب استان، وضعیت منابع و مصارف آب در بخش کشاورزی، شرب ،  صنعت، گونه شناسی کشت و میزان بهره وری و آب بری آنها و سایر اطلاعات تخصصی در این بخش در اختیار حاضران در این غرفه قرار گرفت.

از نکات جالب، میتوان به حضور طلاب غیر ایرانی در این غرفه اشاره کرد که با اشاره به اطلاعات جالب این بسته تبلیغی بیان می کردند که می خواهند از این برنامه تبلیغی حوزه آب  در کشورهای خود نیز استفاده کنند.

حضور جانبازان، روحانیون، جوانان، دانش آموزان و دانشجویان و ارایه سوالات متعدد در خصوص مباحث مرتبط به منابع آب از نکات جالب توجه در این غرفه بود.

لازم به ذکر است، طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب از سوی وزارت نیرو  ابلاغ و در استان قم نیز توسط شرکت آب منطقهای استان در حال انجام است .

 


    جمع آوری موتور پمپ های غیرمجاز از رودخانه قمرود2019-08-10
طی چند روز گذشته پنج دستگاه موتور پمپ غیرمجاز از رودخانه قمرود جمع آوری گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: محمد دانشور مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به شناسایی 10 مورد نصب غیرمجاز موتور پمپ  در رودخانه قمرودافزود:  با گذشت دو ماه از شروع  رهاسازی آب سد 15 خرداد که به منظور تأمین حقابه زیست محیطی و مبارزه با بحران ریزگردها انجام شد شرکت آب منطقه ای قم در راستای اجرای قانون توزیع عادلانه آب و حفظ حقوق ذینفعان پایین دست و به منظور برخورد با بهره برداران غیرمجاز از آبهای سطحی با اخذ دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری  پنج دستگاه موتور پمپ غیرمجاز از رودخانه قمرود اقدام  نمود .

دانشور گفت : چهارصد هزار مترمکعب از منابع آب سطحی رودخانه قمرود طی دو ماه گذشته  توسط برخی از افراد بدون داشتن حقابه و به صورت پمپاژ مستقیم از رودخانه  برداشت شده بود که  با اقدام  گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی  از ادامه فعالیت آنها جلوگیری بعمل آمد.

وی خاطر نشان کرد:  برداشت های غیرمجاز از رودخانه توسط گروه گشت و بازرسی منابع آب سطحی تحت کنترل و نظارت قرار داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برای متخلف برگه اخطاریه صادر و در صورت عدم توجه متخلفان، پس از اخذ دستور قضایی و با همکاری نیروی انتظامی ، نسبت به برخورد با آنها اقدام می شود.

 


    برگزاری جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم2019-08-10
جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء آب منطقه ای قم با حضور مدیرعامل و سایر اعضاء روز پنجشنبه مورخ 98/05/17 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در این جلسه که مدیر عامل ، معاونت حفاظت و سایر اعضاء حضور داشتند دستورالعمل ایلاغی نصب کنتور هوشمند حجمی بر روی چاههای کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و بخش تعادل بخشی شرکت بایداز طریق آورده بانک عامل و استعلام از شرکت کنتور ساز نسبت به نصب بیش از 800 کنتور بر روی چاههای کشاورزی اقدام نماید.در این جلسه همچنین در خصوص اخذ خسارات بر آبخوان باید از تاریخ ابلاغ دستورالعمل شورای اقتصاد تعرفه جدید برای چاههای دارای اضافه برداشت و غیر مجاز تعیین و اخذ گردد.

 


    برگزاری جلسه سبک زندگی اسلامی در آب منطقه ای قم2019-08-07
جلسه "سبک زندگی اسلامی" روز سه شنبه مورخ 98/05/15 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران آب منطقه ای قم اقدام به برگزاری جلسه "سبک زندگی اسلامی" برای همکاران  شرکت نمود در این جلسه که کارکنان بسیجی  حضور داشتند حجتالاسلام سیدرضا عظیمی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج اقشار سپاه استان قم  به تشریح سبک زندگی در اسلام و جامعه امروزی پرداخت