Wednesday, 25 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    اطلاعیه فوری در خصوص آمادگی در برابر سیلاب های احتمالی2019-03-25
شرکت آب منطقه ای قم اطلاعیه ای در خصوص آمادگی در برابر سیلاب های احتمالی در محدوده استان قم صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قم  با اشاره به  توزیع بروشور و اطلاعیه در خصوص آمادگی  در برابر سیلاب های احتمالی  در محدوده استان قم افزود:

با توجه به هشدارها و پیش بینی های هواشناسی در خصوص احتمال بارندگی های شدید و وقوع سیلاب های احتمالی در ایام نوروز سال ۹۸، گروه های گشت و بازرسی مهندسی رودخانه نسبت به توزیع و نصب بروشور و اطلاعیه در بیش از ۴۰ روستا و همچنین بخشداری های سطح استان اقدام نمودند.در این بروشور  و اطلاعیه ها بر عدم اتراق در حاشیه رودخانه ها در زمان وقوع بارندگی، عدم پارک وسایط نقلیه در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها، عدم تخلیه نخاله در بستر و حریم رودخانه ها، عدم ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها، راهکارها و اقدامات ایمنی در مواقع وقوع سیلاب و... تاکید شده است.

 


    پیام وزیر محترم نیرو به مناسبت روز جهانی آب2019-03-28
بسم الله الرحمن الرحیم" "یا مقلب القلوب والابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول والاحوال حول حالنا الی احسن الحال"

بهار رستاخیز زمین است و بازگشت زندگی به طبیعت، هر بهار خداوند معجزه ای دیگر می کند تا باز به یادش آوریم و قدردان آنچه ارزانی داشته است باشیم برای ما ایرانیان که از دیرباز در سرزمینی کم آب زیسته ایم بهار گوارایی خاصی دارد بهاری که آب را به ارمغان می آورد، برای همه ما نوید بخش زندگی و حیات است ما ایرانیان تا به یاد داریم آب را گرامی داشته ایم و بسیار پیش از آنکه جهانیان روزی را به نام روز جهانی آب بنامند ما این ایام را همواره قدردان بوده ایم اما این گرامیداشت فقط برای یک روز نیست همیشه و هر زمان به یاد ماست، حالا دیگر در شرایطی از نظر اقلیمی به سر می بریم که صحبت از سالی کم آب و خشک نیست سرزمین ما سرزمینی خشک و نیمه خشک است و ما اگر قدر آب ندانیم طبیعتا ایام سختی را سپری خواهیم کرد و فرزندانمان ایام سخت تری را در پیش خواهند داشت جوانه های این قدرشناسی در این رستاخیز بارها روییده است، سال خشکی را پشت سر گذاشته ایم که در پنج دهه اخیر نمونه بود از نظر کم بارشی و تاثیری که این کم بارشی حتی بر تولید برق به عنوان یکی از زیربنایی ترین منابع و کالاهای موردنیاز ما برای زندگی، برای آسایش و برای توسعه دارد حالا کمتر کسی است که نداند که باید در مصرف آب بسیار دقیق و دارای توجه بود دنیا همواره و هرسال این روز را که در تقویم ما با دوم فروردین ماه مصادف است به عنوان روز جهانی آب گرامی می دارد و هر سال شعاری برای این روز و طول سال انتخاب می کند برای من که ده سال به طور مداوم یکی از مجریان برگزاری روز جهانی آب در سطح بین الملل بوده ام افتخاری است که این ایام در وطن مالوف و سرزمین خودم به همراه همکارانم و همه شما هموطنان عزیز این روز را گرامی بداریم و شعار " آب برای همه و هیچکس را نادیده نگیریم " به عنوان الگوی این روز و این سال در سال جدید میلادی انتخاب شده که ما هم به عنوان عضوی از جامعه بین الملل این شعار را قدردان هستیم و سعی خواهیم کرد با برنامه های متنوع در طول سال نشان دهیم که همچون پدرانمان ما بهترین پاسداران برای آب هستیم، سال گذشته رستاخیز ما چهل ساله شد انقلاب ما اینک به بلوغ فکری رسیده و افق هایی نو از پیشرفت و تعالی در پیش رو دارد من ایمان دارم با استعانت از خداوند متعال و با تکیه بر داشته هایمان و باور توانایی هایمان بهار را ارمغان همیشه مان خواهیم کرد فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت را که امسال با میلاد فرخنده پیشوای شیعیان جهان اسلام امام علی (ع) و روز جهانی آب مصادف است به همه شما هم میهنان عزیز تبریک عرض می کنم و امیدوار هستم دست در دست هم بتوانیم این سال را سالی متمایز از حیث توجه به آب و مصرف صحیح آن قرار دهیم و انشاءالله از لطف خداوند بهره مند خواهیم بود و در سایه راهبری های رهبر معظم انقلاب و توجهی که همواره ایشان هم به ثروت های عظیم ما در بخش منابع انسانی و جوانان داشته اند و هم به تاکیدهایی که در مصرف صحیح منابع زیست محیطی و بویژه آب داشته اند انشاءالله سالی توام با آسایش و آرامش را سپری خواهیم کرد.

 


    گشت های نوروزی صیانت و حفاظت از منابع آب استان قم آغاز شد2019-03-18
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:

براساس قانون توزیع عادلانه آب و در اجرای وظایف قانونی و در قالب طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آبی استان، اکیپ های گشت و بازرسی ویژه نوروز 98 در حوزه عملکرد شرکت در بخش حفاظت از آب های زیرزمینی و سطحی ، حریم و بستر رودخانه ها و مجاری آبی،حفاظت کیفی و زیست محیطی،حفاظت از تاسیسات ذخیره و انتقال آغاز شد.

قابل ذکر است این گروهها در طول سال هم برای برقرای آرامش و انضباط آبی حضور دارند ولی حضور آنها در ایام تعطیلات برای نظارت دقیق و کامل تر و جلوگیری از هرگونه تخلف از قانون و مقررات توسط افراد سودجو و فرصت طلب صورت می گیرد.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 121حلقه چاه غیر مجاز در استان قم2019-03-18
از ابتدای سال 1397 تا کنون تعداد 121حلقه چاه غیر مجاز در استان قم پر و مسلوب المنفعه شده است .

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: رضا محمدی احمد آبادی رئیس گروه حفاظت و بهره برداری از آبهای زیرزمینی آب منطقه ای قم با اشاره به وظایف قانونی شرکت در حفظ و صیانت از منابع آبی استان و با تأکید مجدد در برخورد با متخلفین و متجاوزین به منابع آبی افزود : تعداد  ۱۲۱ حلقه چاه غیر مجاز در سال 97 پر و مسلوب  المنفعه و تعداد هفت(7) حلقه نیز مسدود شده و حجم صرفه جویی شده از این محل (5/5) پنج  و نیم میلیون  مترمکعب بوده است . محمدی عنوان کرد: از محل تقلیل منصوبات و جلوگیری از اضافه برداشت چاههای مجاز  به تعداد ۱۴ حلقه نیز معادل چهار و نیم (4/5) میلیون مترمکعب صرفه جویی شده که می توان گفت در نتیجه اقدامات شرکت در جهت  حفاظت و صیانت از منابع آب،  مجموعاً در سال جاری ده(10) میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب زیرزمینی صورت گرفته است.

 


    رفع تصرفات بستر رودخانه صرم و خورآباد در استان قم2019-03-17
مدیر یت رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان قم از آزادسازی حدود 700 متر مربع از تصرفات بستر و حریم رودخانه صرم و خورآباد در بخش کهک استان قم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان قم : در راستای حفظ و حراست از منابع آبی استان و همچنین کوتاه کردن دست متجاوزان به حریم منابع ملی کشور و استان با تلاش همکاران واحد های حقوقی،  مهندسی رودخانه  و اکیپ های گشت و بازرسی طی یک اقدام اجرایی و قانونی، حدود 700 متر مربع از تصرفات بستر و حریم رودخانه صرم و خورآباد در بخش کهک استان قم آزادسازی شد.

 


    برگزاری جلسه طرح صیانت از منابع آ ب استان قم2019-03-16
دومین جلسه کارگروه مدیریت مصرف، اطلاع رسانی و باز چرخانی آب طرح صیانت از منابع آ ب استان قم روز پنجشنبه مورخ 97/12/23 با حضور مدیرکل پیشگیری از جرم اداره کل دادگستری ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و سایر اعضاء کارگروه در سالن جلسات آب منطقه ای برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و دبیر کارگروه در بیان مهمترین  مصوبات جلسه موارد ذیل را مورد تأکید قرار دادند: 1- عدم ارائه تسهیلات از قبیل برق، وام، کود، سم و... به چاههای غیر مجاز و و چاههای که دارای اضافه برداشت می باشند 2- انعقاد تفاهم نامه  همکاری بین شرکت آب منطقه ای قم، بسیج و دادگستری جهت استفاده از ظرفیت بسیج در راستای حفظ و صیانت از منابع آبی استان 3- همایش مشترک بین سازمانها ، ادارات و ذینفعان و بهره برداران از منابع آب استان در سال آینده 4- ارائه گزارش مکتوب از اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در رابطه با خدمات ارائه شده به چاههای غیر مجاز ، الگوی کشت استان، و... 5- ارائه گزارش  اقدامات صورت گرفته شهرداری  درخصوص میزان مصرف سرانه آب فضای سبز و  سهم استفاده از چاهها، شبکه شرب و پساب استان  در حال حاضر.

 


    جلسه کمیته مشترک آب و برق استان قم برگزار شد2019-03-12
جلسه کمیته مشترک آب و برق استان قم با حضور مدیر عامل ، نمایندگان شرکت توزیع برق و سایر اعضاء روز دوشنبه مورخ 97/12/20 در سالن جلسات آب منطقه ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: چهاردهمین جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی که بطور مشترک با کمیته آب و برق استان روز دو شنبه مورخ 97/12/20 و با حضور مدیر عامل ، نمایندگان شرکت توزیع برق و سایر اعضاء در سالن جلسات شرکت برگزار شدکه از اهم مصوبات جلسه می توان به تعیین تکلیف تابلوهای برق مربوط به چاههای کشاورزی موجود در آب منطقه ای و تحویل به شرکت توزیع برق جهت نصب کنتور برای کنترل برداشت آب از چاههای کشاورزی در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی استان و راه اندازی وب سرویس اطلاعات دو سویه آب و برق اشاره نمود.

 


    آزادسازی حدود 200 متر مربع از تصرفات بستر و حریم رودخانه در بخش کهک استان قم2019-03-12
مدیر یت رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان قم از آزادسازی حدود 200 متر مربع از تصرفات بستر و حریم رودخانه در بخش کهک استان قم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان قم : محمد رضا اقبالی مدیر رودخانه ها و سواحل آب منطقه ای قم در گفتگو با روابط عمومی گفت: در راستای حفظ و حراست از منابع آبی استان و همچنین کوتاه کردن دست متجاوزان به حریم منابع ملی کشور و استان طی یک اقدام اجرایی و قانونی، حدود 200 متر مربع از تصرفات بستر و حریم رودخانه دره باغ در حوزه عملکرد بخش کهک استان قم آزادسازی شد.

اقبالی خطاب به افرادی  که در مجاورت حریم و بستر رودخانه ها اقدام به معاملات ملکی می کنند  هشدار داد: افراد باید پیش از انجام معامله استعلام لازم را از شرکت آب منطقه ای اخذ کنند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

 


    برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت جامع سوانح و بلایا در استان قم2019-03-12
اداره کل مدیریت بحران استان قم اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی – تمرینی مدیریت جامع سوانح و بلایا نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان قم : کارگاه آموزشی – تمرینی مدیریت جامع سوانح و بلایا روز یکشنبه مورخ 1397/12/19 با حضور مدیران و دبیران  کارگروه های شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، شهرداران ، بخشداران ، دهیاران ، واعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی در تالار معصومیه فرمانداری قم  برگزار شد.

 


    فرهنگ ایثار و شهادت نباید در هشت سال دفاع مقدس خلاصه شود2019-03-10
مشاوروزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به توجه وزارت نیرو به بحث فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در حال حاضر همه یادمان ها و گلزار شهداء در کشور دارای آب و برق می باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: محمد مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران روز چهارشنبه مورخ 97/12/15 در جلسه شورای مشاوران امور ایثارگران وزارت نیرو که در سالن کوثر آبفا  قم برگزار شد گفت:  امسال چالش‌هایی در مسائل اقتصادی برای کشور اتفاق افتاد که زیبنده انقلاب نیست.

وی با بیان اینکه امیدواریم با همت و تلاش مضاعف مسئولان و پایداری مردم عزیز از این مرحله با سربلندی عبور کنیم، بیان نمود: سال آینده سال جهاد است و باید با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت مشکلاتی که در کشور وجود دارد را به حداقل برسانیم.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با تأکید بر اینکه نباید فرهنگ ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس خلاصه شود، اظهار کرد: امروز آب و برقی که با تلاش شبانه‌روزی تأمین و توزیع می‌شود مصادیق بارز فرهنگ ایثار و شهادت است.

 


1 2 Page: