Sunday, 22 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    رفع تصرف 600 متر مربع از بستر و حریم رودخانه وشنوه استان قم2019-12-26
حدود ۶۰۰ متر مربع از تصرفات بستر و حریم رودخانه وشنوه (کبار) در حوزه عملکرد بخش کهک استان قم آزادسازی شد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: محمد رضا اقبالی مدیر رود خانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به اینکه برخورد با تصرفات در حریم و بستر رودخانه ها  در چارچوب قانون با جدیت ادامه دارد  افزود: در راستای حفظ و حراست از منابع آبی استان و همچنین کوتاه کردن دست متجاوزان به حریم منابع ملی کشور و استان طی یک اقدام اجرایی و قانونی و  با تلاش همکاران واحد مهندسی رودخانه ها وسواحل، مدیریت حقوقی و اکیپهای گشت و بازرسی مهندسی رودخانه و پس از انجام کارشناسی های لازم یک مورد از تصرفات واقع در بستر وحریم رودخانه وشنوه (کبار) در محدوده روستای وشنوه از توابع بخش کهک به مساحت حدود ۶۰۰  متر مربع و با رای دادگاه قلع و قمع و بستر و حریم رودخانه آزادسازی و از ید متصرف و افراد سودجو خارج گردید.

  اقبالی تصریح نمود:  افرادی که قصد معامله ملکی در مجاورت حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها  را دارند  برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از اجرای قانون  قبل از انجام معامله استعلام لازم را از شرکت آب منطقه ای اخذ نمایند .

 


    برگزاری جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت استان قم2019-12-23
چهارمین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی و بیستمین جلسه شورای حفاظت منابع آب روز یکشنبه مورخ 98/10/01 با حضور استاندار و سایر اعضاء در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و دبیر شورا ی حفاظت از منابع آب استان با اشاره به روند برگزاری جلسات شورا در گذشته گفت : تغییر الگوی کشت و کنترل ساعت برداشت از چاهها در جلسات گذشته بارها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت البته میزان برداشت با دبی ذکر شده در پروانه بهره برداری مطابقت ندارد، میزان برداشت تا قبل از سال 94 بالای 7000 ساعت بوده و در سالهای اخیر با هماهنگی بخش کشاورزی به 5300  ساعت  رسیده است . دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان افزود: نگرش به منابع آب زیر زمینی باید به عنوان یک کالای اقتصادی، حیاتی ، امنیتی و منبع استراتژیک در تامین نیازهای حال و آینده مورد توجه قرارگیرد و باید حفاظت و بهره‌برداری در قالب تشکل‌ها و تعاونی‌ها و با مشارکت بهره‌برداران صورت گیرد. مسگر عنوان کرد : تحویل حجمی آب به بهره‌برداران، جلوگیری از مصارف غیرمجاز و اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی و افزایش سهم مصرف در بخش صنعت و خدمات از برنامه های مدیریت مصرف آب در استان می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به  پر و مسلوب المنفعه کردن 230 حلقه چاه غیر مجاز در دو سال اخیر بیان نمود: با توجه به اینکه حجم برداشت از چاههای غیر مجاز در مقابل چاههای مجاز دارای اضافه برداشت بسیار ناچیز می باشد ضرورت دارد در رابطه با جلوگیری از اضافه برداشت  چاههای دارای پروانه بهره برداری اقدامات لازم صورت پذیرد که اینکار نیاز به همکاری و مساعدت همه اعضای شورا دارد.

 


    اطلاعیه مهم2019-12-17
به استحضارمردم شریف قم می رسانیم

جهت انشعاب گیری برای نیروگاه برق آبی مخازن 3 و 4 خط انتقال آب سرشاخه های دز به قمرود ، به ناچارجریان آب انتقالی از ساعت 24 امروز سه شنبه مورخ 98/09/26به مدت 24 ساعت قطع می باشد و در این مدت آب مورد نیاز شهروندان از طریق چاههای شهری ، علی آباد و سد 15 خرداد تأمین می گرددکه باتغییر کیفیت محسوس همراه خواهد بود. این شرکت تلاش می کند با انجام سریعتر عملیات فوق جریان آب انتقالی از سرشاخه های دز به قم در موعد مقرر برقرار گردد.

    ضرورت دارد همشهریان عزیز در این مدت با صرفه جویی در مصرف آب همکاری لازم را با این شرکت و شرکت آب و فاضلاب استان قم بعمل آورند.

 


    برگزاری جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم2019-12-12
جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء آب منطقه ای قم با حضور مدیر عامل ، معاونت حفاظت و سایر اعضاء روز چهار شنبه مورخ 98/09/20 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در این جلسه که مدیر عامل ، معاونت حفاظت و سایر اعضاء حضور داشتند رضا محمدی احمد آبادی رئیس گروه حفاظت آبهای زیر زمینی آب منطقه ای قم درخصوص چاههای حریمی مطالبی را ارائه نمود و گفت: باید در فواصل حریمی 100 متری از بستر رودخانه ها چاههایی را که طبق دستورالعمل تعریف شده دارای شرایط چاه حریمی می باشند شناسایی و اطلاعات آنها استخراج گردد. محمدی افزود: تعداد34 حلقه چاه غیر مجاز در دو روستای قاضی بالا و پایین شناسایی و دستور قضائی جهت پرکردن آنها صادر گردید که لازم است قبل از اجرای دستور در کمیته صیانت و شورای حفاظت استان مطرح شود. رئیس گروه حفاظت آبهای زیر زمینی شرکت در رابطه با خسارت به آبخوان بیان کرد برای چاههای دارای اضافه برداشت اخطاریه صادر که می بایستی طبق فرم و به صورت اظهار نامه ابلاع و توسط دفتر حقوقی پیگیری شود .

"هر هفته الف- ب- ایران"

 


    تعیین رئیس شورای هماهنگی مشاوران مدیران عامل در امور ایثارگران صنعت آب و برق قم2019-12-10
طی حکمی از طرف مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت نیرو علیرضا عرب بافرانی مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران شرکت آب منطقه ای قم به عنوان " رئیس شورای هماهنگی مشاوران مدیران عامل در امور ایثارگران شرکت های صنعت آب و برق در استان قم" منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به منظور تعامل هرچه بیشتر مشاوران امور ایثارگران شرکت های مجموعه در سطح استان، طی حکمی از طرف سید یعقوب محمد مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران علیرضا عرب بافرانی مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران شرکت آب منطقه ای قم بعنوان " رئیس شورای هماهنگی مشاوران مدیران عامل در امور ایثارگران شرکت های صنعت آب و برق در استان قم" منصوب شد در حکم صادره موارد ذیل تأکید شده است:

 1. تشکیل شورای هماهنگی مشاوران امور ایثارگران صنعت آب و برق در استان قم به صورت مستمر و ماهیانه و هماهنگی جهت اجرای سیاست های شرکت های مادر تخصصی و وزارت نیرو در امور ایثارگران.

 2. شناخت دقیق مسائل و مشکلات ایثارگران استان و اولویت بندی جهت حل آن از طریق شرکتهای استانی.

 3. بازدید و سرکشی مستمر و فراهم نمودن دیدار مسئولین با ایثارگران، بالاخص خانواده معظم شهداء در سطح استان.

 4. هماهنگی جهت تعامل مابین مدیران شرکت های زیر مجموعه در آن استان به منظور ایجاد راهکارهای حل مشکلات ایثارگران و در صورت نیاز بر قرتری ارتباط با شرکت مادر تخصصی مربوطه و وزارتخانه.

 5. تلاش به منظور برخورداری همکاران ایثارگر از امکانات و ظرفیت های شرکت های صنعت آب و برق در سطح استان.

 6. ارائه گزارش عملکرد فعالیت ها و اقدامات انجام شده به رئیس شورای مدیران استان و مشاور ایثارگران شرکت مادر تخصصی و وزارت نیرو و مراجع ذیربط استانی.

 7. هماهنگی جهت برگزاری مراسم های خاص ایثارگران به صورت استانی صنعت آب و برق.

 8. انجام سایر وظایف مربوطه در امور ایثارگران .

 


    تعیین رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان قم2019-12-05
در راستای دستورالعمل ارتقای هماهنگی بین مدیران استانی طبق حکم وزیر نیرو احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم به مدت یکسال به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان قم منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در راستای دستورالعمل ارتقای هماهنگی بین مدیران استانی موضوع بخشنامه شماره 34421/50/100 مورخ 1386/5/7 و طبق حکم وزیر نیرو احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم به مدت یکسال به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان قم منصوب شد.

در حکم وزیر نیرو تأکید شده  انتظار می رود با همکاری سایر اعضای شورا، انجام وظایف ذیل مورد توجه قرار گیرد:

 1. برنامه ریزی برای اجرای کامل دستورالعمل فوق الذکر

 2. هماهنگی لازم جهت اجرای مناسب سیاست ها و برنامه های ابلاغی از سوی وزارت نیرو

 3. برگزاری جلسات مستمر و منظم شورا، ایجاد هم افزایی، رسیدگی و تعیین تکلیف بدهی ها و مطالبات میان شرکت های زیر مجموعه و انعکاس نتایج حاصل به دبیر شورای هماهنگی مدیران استان ها در وزارت نیرو و نظارت بر اجرای مصوبات.  

 4. هماهنگی  و همکاری سازنده با مسئولین و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

 5. تشکیل کارگروه برق و انرژی و آب و آبفا در استان

 6. برنامه ریزی به منظور ارتقای جایگاه صنعت آب و برق در سطح استان از طریق ایجاد همدلی و وحدت رویه بین شرکت ها برای ارتقای کیفیت و سطح خدمات رسانی به مردم به ویژه از طریق آموزش، تحقیقات و فناوری در سطح شرکت های استان

 7. برنامه ریزی و هماهنگی در سفرهای هیأت دولت و مقامات نظام مقدس جمهوری اسلامی به استان و جلب همکاری تمامی شرکت های ذیربط وزارت نیرو

 8. تلاش به منظور استفاده تمامی همکاران از امکانات و ظرفیت های شرکت های وزارت نیرو در استان به ویژه در مراسم و مناسبت ها

 9. برنامه ریزی و سازماندهی منابع و امکانات موجود در استان در راستای مدیریت بهینه حوادث احتمالی مطابق دستورالعمل های تخصصی دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو.

 


    حضور کارکنان شرکت آب منطقه ای قم در غبار روبی مزار شهداء2019-12-01
در آخرین روز از هفته بسیج مزار شهداء توسط مدیران وکارکنان شرکت آب منطقه ای قم غبار روبی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: روز پنجشنبه مورخ 98/09/07 به مناسبت  هفته بسیج و در آخرین روز آن جمعی از مدیران و کارکنان شرکت آب منطقه ای قم با حضور در گلزار شهداء  با قرائت فاتحه در مراسم غبار وبی مزار شهداء ،  یاد و خاطره شهیدان  دوران دفاع مقدس را گرامی داشتند.