Wednesday, 25 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    پر شدن یک حلقه چاه غیر مجاز در بخش خلجستان استان قم2018-12-30
یک حلقه چاه غیر مجاز در اراضی روستای شاهجرد بخش خلجستان استان قم روز سه شنبه مورخ 97/10/04 پر و مسلوب المنفعه شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در راستای حفظ و صیانت از منابع آب استان و اعمال قانون توزیع عادلانه آب و در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی با دستور مقام قضایی و حضور عوامل انتظامی و تلاش مستمر نیروهای گشت و بازرسی و دفتر حفاظت شرکت آب منطقه ای قم یک حلقه چاه غیر مجاز  واقع در اراضی شاهجرد  بخش خلجستان  استان  قم در تاریخ 97/10/04 پر و مسلوب المنفعه شد.

 


    برگزاری مسابقه خانه بهشتی در شرکت آب منطقه ای قم2018-12-29
مسابقه خانه بهشتی روز پنجشنبه مورخ 97/10/06 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  همزمان با دستگاههای اجرایی استان مسابقه خانه بهشتی با حضور تعدادی از کارکنان شرکت آب منطقه ای قم روز پنجشنبه مورخ 97/10/06 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

 


    برگزاری دوره آموزشی فن بیان و آیین سخنوری در آب منطقه ای قم2018-12-29
دوره آموزشی فن بیان و آیین سخنوری در تاریخ های چهارم و ششم دی ماه 97 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد .

      به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: جهت بالا بردن سطح آگاهی کارکنان شرکت و لزوم طی کردن دوره های آموزش عمومی، دوره آموزشی فن بیان و آیین سخنوری  برای تعدادی از پرسنل در روزهای سه شنبه(97/10/02) و پنجشنبه (97/10/04)  با همکاری مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران مرکز  قم  در سالن شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

 


    آمار برداری از منابع و مصارف آب باید دقیق و به موقع صورت گیرد2018-12-26
مدیر کل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران روز سه شنبه مورخ 97/10/04 از پروژه های اجرایی شرکت آب منطقه ای قم بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: مدیرکل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران به همراه روسای گروه های تلفیق و بیلان و مطالعات آب زیر زمینی روز سه شنبه مورخ 97/10/04 از پروژه های اجرایی آماربرداری سراسری از منابع و مصارف آب ، حفاری و ترازیابی نقطه نشان چاههای مشاهده ای  استان قم بازدید  و در جلسه ای مشترک بین  معاونت اداری مالی و پشتیبانی،  مدیر و همکاران دفتر مطالعات پایه منابع آب  قم  حضور پیدا کردند.

در ابتدای  این جلسه مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب  قم گزارشی از سیمای آب استان،  مسائل، مشکلات و چالش های دفتر ارائه نمودند.

   در ادامه جلسه رابعی مدیرکل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران ضمن تأکید بر انجام دقیق و به موقع آمار برداری از منابع و مصارف آب  افزود:  ضروری است که  یکسان سازی آمار و اطلاعات منابع و مصارف آب محدوده های مطالعاتی صورت گیرد.

وی همچنین خواستار تأمین منابع مالی مطمئن و پایدار جهت نگهداری و پشتیبانی از شبکه سنجش منابع آب و نیز اصلاح و بازنگری چارت تشکیلاتی دفترمطالعات پایه منابع آب قم شد.

 


    برگزاری جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت استان قم2018-12-26
سومین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی ونوزدهمین جلسه شورای حفاظت منابع آب روز سه شنبه مورخ 97/10/04 با حضور سرپرست استانداری و سایر اعضاء در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و دبیر شورا ی حفاظت از منابع آب استان با اشاره به مصوبات جلسه افزود:میزان آب انتقالی از سرشاخه های دز 181 میلیون مترمکعب  است که سهمیه آب  قم 144 میلیون مترمکعب  جهت مصرف شرب می باشد که از پساب آن برای بخش صنعت استفاده می شود. البته با توجه به رشد نرخ جمعیت و بر اساس آمار، در سال 1405 با وجود برداشت 144 میلیون مترمکعب آب از سرشاخه های دز، سالانه هشت میلیون مترمکعب کمبود آب خواهیم داشت.

مسگر  عنوان نمود: برای جلوگیری از فرونشست های بیشتر در دشت علی آباد، باید  بخش های کشاورزی، شرب و سایر بخش ها در میزان برداشت از منابع آب زیرزمینی صرفه جویی کنند تا بیش از این، منطقه علی آباد دچار بحران نشود.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب  استان  بر لزوم اصلاح الگوی کشت در بخش کشاورزی استان  تاکید و بیان نمود: الگوی کشتی که سازمان جهاد کشاورزی پیشنهاد داده با وضع مطلوبی که به لحاظ برداشت از منابع آب زیرزمینی مدنظر است، مغایرت دارد که مقرر شد در جلسه کارشناسی بررسی و حل شود.

سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری  قم با اشاره به کم آبی در استان  اظهار داشت:‌ در چنین شرایطی حفظ منابع آب خصوصا آب های زیرزمینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

هاشمی  با اشاره به سطح زیر کشت استان قم، اصلاح الگوی کشت و استفاده بهینه از منابع آب را مورد تاکید قرار داد و افزود: کشت گلخانه ای در قم حدود 30 هکتار است که باید برای افزایش این مساحت برنامه ریزی و تسهیلات لازم به کشاورزان ارائه شود.

 


    برگزاری اولین جلسه کارگروه واگذاری ماده 27 شرکت آب منطقه ای قم2018-12-24
اولین جلسه کارگروه واگذاری ماده 27 در رابطه با احداث نیروگاه برقابی بر روی مخازن فشارشکن شماره 3 و 4 خط انتقال آب از سد کوچری به قم ، روز یکشنبه مورخ 97/10/02 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرایی نمودن پروژه های اقتصاد مقاومتی، جلسه بررسی و ارایه گزارش مطالعات انجام شده درخصوص واگذاری پروژه احداث نیروگاه برقابی بر روی مخازن فشارشکن شماره 3 و 4 خط انتقال آب از سد کوچری به سرمایه گذار بخش خصوصی(موضوع ماده 27 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) با حضور  مدیر عامل و نمایندگان سازمان مدیریت برنامه ریزی، امور اقتصاد و دارایی و اتاق بازرگانی استان در شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

 


    برگزاری جلسه کارگروه حفاظت انتظامی و قضایی طرح صیانت از منابع آ ب استان قم2018-12-22
دومین جلسه کارگروه حفاظت انتظامی و قضایی طرح صیانت از منابع آب استان روز پنجشنبه مورخ 97/09/29 در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در این جلسه که با حضور مدیرکل پیشگیری از جرم اداره کل دادگستری ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و سایر اعضاء کارگروه تشکیل شد. معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آبی استان ،  دستورالعمل نحوه محاسبه و اخذ خسارت به آبخوان و همچنین برنامه های حفاظت و صیانت از منابع آب  را درسال جاری تشریح نمود و مقررگردید بعنوان اولین اولویت در سال آبی جاری،کلیه چاههای غیر مجاز و چاههای مجازی که بیش از 50 درصد از حد مجاز اضافه برداشت دارند و در شعاع 500 متری چاههای آب شرب شهر ی و روستایی  قرار دارند با محوریت شرکت آب منطقه ای قم و حمایت دستگاه قضائی و همکاری سازمانهای مرتبط تعیین تکلیف و طبق قانون با آنها برخورد شود.  

 


    جلسه شورای هماهنگی دشت و حفاظت شهرستان قم برگزارشد2018-12-21
دومین جلسه شورای هماهنگی دشت و حفاظت شهرستان قم روز پنج شنبه مورخ 97/09/29 در سالن جلسات فرمانداری قم برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در این جلسه که با حضور فرماندار ، نمایندگان  قضائی ،انتظامی و دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار شد.برنامه عملیاتی احیاء و تعادل بخشی آبخوان محدوده مطالعاتی قم تشریح ، مصوب و مقرر شد شرکت آب منطقه ای قم ضمن اقدام  وفق برنامه و تعیین تکلیف چاههای فاقد پروانه موجود در محدوده و سایر اقدامات در جهت جلوگیری از افت سطح آب و کسری مخزن دشت و احیاء آبخوان، طرح مذکور را برای تصویب نهایی در جلسه بعدی شورای حفاظت  از منابع آب استان مطرح نماید.

 


    بازدید کارکنان خانم صنعت آب و برق قم از سد 15 خرداد2018-12-21
بیست و هشتم آذرماه نودو هفت جمعی از کارکنان خانم صنعت آب و برق استان قم از سد 15 خرداد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  مشاور امور بانوان و پایگاه بسیج شهید چمران شرکت آب منطقه ای قم به منظور ارتقای سطح علمی و بینش فردی و توانمندی ها در راستای آئین نامه توسعه مشارکت زنان در عرصه های مختلف اردوی یک روزه بازدید از سد 15 خرداد  برای  جمعی از بانوان شاغل در صنعت آب و برق استان قم برگزار نمودند. که خانمها با تاسیسات سد 15 خرداد آشنا شدند. ودر مسابقات ورزشی وپژه بانوان شاغل در صنعت آب و برق استان شرکت کردند.

 


    برگزاری جلسه شورای فرهنگی شرکت آب منطقه ای قم2018-12-18
بیست و پنجم آذرماه 97 جلسه شورای فرهنگی، اقامه نماز و امر به معرف شرکت آب منطقه ای قم با حضور اعضاء در سالن جلسات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  در این جلسه  در خصوص  نحوه گرامیداشت سالروز  رحلت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، وضعیت نمازخانه های ساختمان ستاد و شماره یک، جشن تکلیف و مصادیق معروف و منکر سازمانی تبادل نظر شد.

 


1 2 Page: