Sunday, 22 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    برگزاری مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در شرکت آب منطقه ای قم 2018-01-31
به مناسبت فرا رسیدن شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) مراسم عزداری در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در نماز خانه شرکت آب منطقه ای قم برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به مناسبت فرا رسیدن دهه اول فاطمیه و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها»، مراسم سخرانی و عزداری در روز چهارشنبه مورخ 96/11/11 بعد از نماز ظهر و عصر و روز پنج شنبه مورخ 96/11/12 بعد از قرائت زیارت عاشورا با حضور پرسنل شرکت در نماز خانه آب منطقه ای قم برگزار شد.

 


    برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان صنعت آب و برق استان قم 2018-01-29
جشن تکلیف فرزندان کارکنان صنعت آب و برق استان روز پنجشنبه مورخ 96/11/05 در تالار آب شرکت آبفا استان قم برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: به مناسبت آغاز سن تکلیف جمعی از فرزندان همکاران در صنعت آب و برق استان قم مراسم چشنی روز پنجشنبه مورخ 96/11/05 در تالار آب شرکت آبفا استان برگزار گردید. این مراسم با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز و در ادامه عمو روحانی آموزش های مربوط به مفاهیم دینی مناسب با آغاز این دوران را در قالب شعر، مسابقات جذاب، کارهای دستی و قصه های متنوع برای آنها بیان نمود .در پایان هدایایی به فرزندان همکار شرکت کننده اهداء شد.

 


    آغاز عملیات حفاری چاههای مشاهده ای در استان قم2018-01-28
عملیات حفاری چهار حلقه چاه مشاهده ای در دشت های استان قم روز پنجشنبه مورخ 96/11/05 اغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  آقای مهندس رضا کاظمی زاد مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب با اشاره به آغاز حفاری چهار حلقه چاه مشاهده ای در دشتهای استان از روز پنجم بهمن سال جاری افزود: این چاهها در راستای تکمیل و تجهیز شبکه سنجش منابع آب زیرزمینی استان و با استفاده از اعتبارات عمرانی در دشتهای قم، کهک ، شریف آباد و ساوه توسط شرکت حفاری هزار چاه در حال حفاری است.

 


    وضعیت آب در 50 ساله گذشته بی سابقه است 2018-01-25
دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در دفتر آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید با ایشان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: وزیر نیرو در این دیدار با  ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور و هیات دولت گفت: وضعیت آب  امسال در 50 سال گذشته بی سابقه بوده و آب باید به نحو شایسته مدیریت و مصرف شود. در سطح دولت هماهنگی لازم جهت مدیریت آب صورت گرفته  و در استانها با محوریت استانداران باید برنامه ریزی جهت استفاده از پسماندها صورت گیرد و بازچرخانی آب انجام شود . وزیر نیرو افزود: در سطح دنیا 20 میلیون هکتار زمین با فاضلاب آبیاری می شود. وی هدر رفت آب در شبکه را الان 25 درصد عنوان کرد. اردکانیان گفت: شیرین کردن آب دریا می تواند منبع جدید باشد و روی آن تمرکز می کنیم.

در این دیدار آیت الله نور همدانی گفت: وزیر نیرو بودن مهم است زیرا تأمین آب و برق مردم را بر عهده دارد و خدمت، خدمت بزرگی است و در اسلام خدمت به مردم دارای ثواب زیادی است به همین دلیل مسئولیت شما بسیار سنگین است ایشان افزود: شما یک مسئولیت فردی دارید که خود سازی است و یک مسئولیت اجتماعی، زیرا هیچ فردی قادر نیست به تنهایی همه احتیاجات خود را تأمین کند  برای همین مسئولیت شما بسیار مهم است البته همه باید به شما  کمک کنند.آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: مردم در مضیغه هستند باید سعی کنید تعرفه ها سنگین نشود. وی افزود:  مردم نیز وظیفه سنگینی دارند که باید آب را درست مصرف کنند و اسراف نکنند همانطور که خدا در قرآن می فرماید اسرافکاران را دوست ندارد.

 


    دیدار وزیر نیرو با آیت الله صافی گلپایگانی در قم2018-01-25
وزیر نیرو با حضور در بیت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: وزیر نیرو در این دیدار گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه  مدیریت منابع آب و برق کشور ارائه کرد.آیت‌الله صافی گلپایگانی در این دیدار گفت: آب و برق جزو منابع ملی کشور  و از نعمات الهی هستند به همین  دلیل باید نسبت به درست مصرف کردن  آنها حساس بود.

وی با اشاره به وظیفه مردم نسبت به  درست مصرف کردن آب و برق افزود:  حالا که این ‌ نعمات الهی  در اختیار ما قرار دارد  باید استفاده بهینه از آنها را  مد نظر داشته باشیم.این مرجع تقلید به  تمام مردم  توصیه کرد آب و برق را درست مصرف کنند.

 


    دیدار وزیر نیرو با آیت الله مکارم شیرازی در قم2018-01-25
دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو دقایقی پیش با حضور در دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با ایشان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: وزیر نیرو در این دیدار با اشاره به اینکه وضعیت بارندگی مطلوب نبوده است و کاهش بارندگی داریم افزود: برای عبور از این وضعیت کم آبی هماهنگی بین تمام دستگاهها ضروری بوده و باید منابع آب موجود را مدیریت کنیم . البته باید کم آبی را فرصتی جهت درست مدیریت  نمودن منابع موجود آب و تغییر الگو مصرف بدانیم.

در این دیدار آیت الله مکارم شیرازی  گفت: ما بدلیل خشکسالی در شرایط سختی قرار داریم و بهترین کار در شرایط کنونی فرهنگ سازی مصرف آب است که باید از طریق تریبون نماز جمعه و منبرهای مساجد انجام گیرد و بنده یقیین دارم موثرترین راه همین است.البته باید مشوق های لازم برای مردم نیز در نظر گرفته شود و ملاحظه مردم بشود تا نارضایتی به وجود نیاید.

 


    سفر وزیر نیرو به استان قم2018-01-25
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم

آقای دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو دقایقی قبل  با استقبال استاندار و مقامات استان وارد استان قم شد و با حضور در دفتر آیت الله سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در قم دیدار کرد.

اردکانیان ابتداء از نمایشگاه امام علی (ع) واقع در دفتر ایشان بازدید و به پرچم مرقد ائمه که در آنجا بود اداء احترام کرد.

 


    بازدید وزیر نیرو از جشنواره نمایشی «شهر خوب؛ شهروند خوب»2018-01-25
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم

وزیر نیرو در بدو ورود به شهر قم با حضور در جمع بازیگران جشنواره نمایشی «شهر خوب؛ شهروند خوب» از روند اجرای نمایش‌های این جشنواره بازدید کرد.

 


    آموزش نرم افزار آماربرداری در شرکت آب منطقه ای قم2018-01-25
جلسه آموزش نرم افزار آماربرداری روز چهارشنبه مورخ 96/11/04 در شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  با توجه به آغاز آمار برداری سراسری از منابع و مصارف آبهای سطحی و زیرزمینی کشور جلسه آشنایی با نرم افزار آمار برداری روز چهارشنبه مورخ 96/11/14 با حضور رئیس گروه آبهای زیرزمینی دفتر مطالعات شرکت  مدیریت منابع آب ایران ، مدیر و کارشناسان دفتر مطالعات و حفاظت  استانهای قم و مرکزی مهندسین مشاور لار، دزآب، پاراب فارس و مشاور یکم برگزار شد. در این جلسه کارشناسان مهندسین مشاور بهاب سد طراح و تولید کننده نرم افزار آمار برداری ضمن معرفی  بخشهای مختلف نرم افزار  به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

 


    برگزاری شانزدهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم 2018-01-22
شانزدهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم و دومین جلسه این شورا در سال 96 با حضور استاندار ، معاونت عمرانی استانداری ، فرماندار و سایر اعضاء روز یکشنبه مورخ 96/11/01 در سالن جوادالائمه (ع) استانداری قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و دبیر شورا ی حفاظت از منابع آب استان با اشاره به کاهش 93 درصدی رواناب های استان نسبت به متوسط درازمدت افزود: از ابتدای سال آبی جاری میزان رواناب 1/4 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است . حاجی حسینی مسگر  با بیان اینکه طرح احیاء و تعادل بخشی در سراسر کشور در حال اجرا می باشد گفت : در استان قم دشت شریف آباد بدلیل استفاده از 93 میلیون متر مکعب از منابع آب زیر زمینی در بخش کشاورزی و افت یازده متر مکعبی کسری مخزن در این دشت ، بعنوان پایلوت انتخاب و با  همکاری سازمان جهاد کشاورزی در حال اجرا می باشد که انشاالله  بتوانیم مصرف را از 93 میلیون متر مکعب در سال به 63  میلیون متر مکعب برسانیم و ظرف مدت بیست سال افت 29 متری را که ظرف حدود 27 سال اتفاق افتاده  را جبران کنیم. دبیر شورای حفاظت استان عنوان نمود: علت اصلی اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی اضافه کارکرد چاهها است که طبق تفاهمی که با بخش کشاورزی داشتیم با  برنامه ریزی  5 ساله  توانستیم ساعت کارکرد از 7500  تا 8000  ساعت در سال را به 4600 ساعت برسانیم

 در ادامه  سید مهدی صادقی استاندار قم اجرای مصوبات شورای منابع آب در شرایط جاری استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در مباحثی همچون چاه های غیرمجاز و  اضافه برداشت از چاه های مجاز با متخلفان باید با قاطعیت برخورد شود.

صادقی همچنین بحث اصلاح الگوی کشت به عنوان یکی از سیاست های استان قم جهت مدیریت منابع آب را مورد توجه قرار داد و افزود: در تغییر الگوی کشت از زراعت به باغداری باید به این نکته توجه کنیم که در سالهای کم آبی نمی توانیم باغداری را تعطیل کنیم  لذا باید  منابع  آبی پایدار در نظر گرفته شود.

 


1 2 Page: