Wednesday, 25 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    تکمیل فرآیند اطلاعات در سامانه MCDM توسط شرکت آب منطقه ای قم 2017-02-28
براساس آخرین گزازش شرکت دزآب (مشاور راهبردی طرح تعادل بخشی و احیاء) شرکت آب منطقه ای قم فرآیند تکمیل اطلاعات خود در سامانه MCDM کامل نموده است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: آقای مهندس رضا محمدی احمد آبادی رئیس اداره آبهای زیرزمینی شرکت روز سه شنبه مورخ 95/12/10 اعلام کرد براساس آخرین گزارش شرکت دزآب (مشاور راهبردی طرح تعادل بخشی و احیاء) شرکت آب منطقه ای قم موفق شده فرآیند تکمیل اطلاعات در سامانه MCDM  را به طورکامل و صد درصد به اتمام رساند.

 


    برگزاری کارگاه آموزشی ناظران حفاری و شرکتهای حفاردر آب منطقه ای قم 2017-02-28
کارگاه آموزشی – توجیهی ناظران حفاری و شرکتهای حفار روز یکشنبه مورخ 95/12/08 درسالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : با عنایت به بخشنامه وزیر نیرو در خصوص اجرای دستورالعمل نظارت بر عملیات حفاری و الزامات فنی و قانونی و با توجه به اهمیت نقش و جایگاه شرکت های حفاری در مدیریت آبهای زیرزمینی کارگاه آموزشی یکروزه برای ناظران حفاری ، مدیران  عامل و مسئولان فنی شرکتهای حفاری استان برگزار شد.

آقای مهندس محمدی رئیس اداره آبهای زیرزمینی شرکت آب منطقه ای قم : با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی استان افزود: هدف از برگزاری جلسه آموزشی بالا بردن توان فنی  ناظران حفاری و مهندسین شرکتهای حفار بوده در راستای با لا بردن عمر مفید چاهها، استفاده از توان بخش خصوصی در حیطه نظارت بر حفاریها و برون سپاری کارهها ، البته این اقدام  در صورتی تحقق پیدا خواهد کرد که مجموعه وزارت نیرو به این باور و یقین برسند که ناظران حفاری این توان و کار آیی را دارند که با خلاقیت و به روز شدن می توانند این نظارتها را  با دقت بالا و دقیق انجام دهند.

 


    برگزاری ششمین جلسه کمیته مشترک استانی اجرای آئین نامه مصرف بهینه آب کشاورزی استان قم 2017-02-27
جلسه کمیته مشترک استانی اجرای آئین نامه مصرف بهینه آب کشاورزی استان قم با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء روز سه شنبه مورخ 95/12/03 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: درابتدا مهندس علیرضا عرب بافرانی مدیریت دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب با اشاره به جلسات برگزار شده افزود: در رابطه با بررسی نیاز آبی محصولات استان یک کار گروهی با حضور کارشناسان شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی تشکیل و با بررسی سند ملی آب و منابعی که در اختیار داشتند اطلاعاتی را برای یازده محصول شاخص استان استخراج کردند که در این جلسه به بررسی این اطلاعات می پردازیم .

 


    برگزار ی بیست و یکمین جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم 2017-02-25
بیست و یکمین جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء شرکت آب منطقه ای قم با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء روز یکشنبه مورخ 95/12/01در سالن جلسات شرکت برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: آقای مهندس مجتبی علی مددی معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب  با اشاره به بررسی گزارش عملکرد شرکت در طرح احیاء و تعادل بخشی افزود: باید نتایج جلسات کمیته مشترک استانی اجرای آیین نامه مصرف بهینه آب کشاورزی ارائه شود تا بتوان در خصوص اصلاح و تعدیل پروانه بهره برداری چاههای کشاورزی اقدام قانونی را انجام داد.

 


    تشکیل کارگروه استانی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی استان قم 2017-02-21
جلسه کارگروه استانی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شرکت آب منطقه ای قم با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع و سایر اعضاء روز یکشنبه مورخ 95/12/01 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: درابتدا مهندس مجتبی علی مددی معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و رئیس کار گروه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی استان با بیان اینکه طرح احیاء و تعادل بخشی که از سال 93  شروع و در سال 94 دستور العمل های اجرایی ابلاغ شد یک نگاه نرم افزاری مدیریت غیر سازه ای به بحث آب دارد و در این بسته اجرایی و مدیریتی سعی شده است نگاه جدی تری به مسائل اجتماعی و جامعه شناسی آب شود.البته در عمل هنوز لااقل در استان ما بدلیل نبود اعتبار،  کار جدی صورت نگرفته  است .در کل  می توان گفت راجع  مشارکت های مردمی هنوز اجماع کامل وجود ندارد .معاونت حفاظت و بهره داری از منابع آب قم افزود: باید گفت در حال حاضر همه به این نتیجه رسیدند با اقدام  سلبی و قهری نمی توان کار را پیش برد اما اینکه چگونه می توان اعتماد مردم را جلب و از آنها کمک  گرفت و درکنار سایر عوامل کار مدیریت آب را دقیق تر و بهتر انجام داد  هنوز نارسایی وجود دارد.

 


    برگزاری سومین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل ، برق، آب و فاضلاب استان قم 2017-02-20
سومین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل، برق، آب و فاضلاب در سال جاری روز شنبه مورخ 95/11/30 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: احمد حاجی حسینی مسگر  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و رئیس کارگروه با اشاره به رویکرد وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست به حفظ حداکثری مسیل ها و رودخانه ها و انهار افزود: هر گونه توسعه بافت شهری بایستی با استعلام از شرکت آب منطقه ای در خصوص مسیل ها و رودخانه ها و  رعایت ضوابط مهندسی رودخانه صورت گیرد. رئیس کارگروه سیل استان عنوان نمود: فعالیت های آبخیز داری اداره کل منابع طبیعی استان در بالادست حوزه آبریز پردیسان ریسک را پایین می آورد، لیکن  به هیچ عنوان توجیهی برای تسطیح و از بین بردن مسیل ها و رودخانه ها نمی باشد. مهندس اوروجی مدیرکل ستاد بحران استان با تأکید بر حفظ مسیل ها و رودخانه ها خواستار  توجه ویژه به مهندسی رودخانه و اهتمام  بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی به بحث های کارشناسی شد.

 


    سنجش سلامت کارکنان شرکت آب منطقه ای قم انجام شد2017-02-20
سنجش سلامت کارکنان شرکت آب منطقه ای قم در روز های چهارشنبه و پنج شنبه ، بیست و هفتم و بیست و هشتم بهمن صورت گرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : طبق دستورالعمل اجرایی سنجش سلامت  کارکنان صنعت آب و برق  ابلاغی وزارت نیرو ،که با هدف بررسی وضعیت فعلی و ارتقاء سطح سلامت کارکنان و افزایش آگاهی کارکنان از وضعیت  جسمی خود و ایجاد انگیزه و افزایش کارآیی و... انجام شد .شامل آزمایشات خون ، ادرار و نوار قلب بود که با هماهنگی صورت گرفته با درمانگاه بقیه الله  نمونه گیری در محل شرکت بعمل آمد.

 


    بازدید رؤسای ستاد دیه و سازمان بازرسی زندانهای کشور از مخازن دو برادران استان قم2017-02-20
رؤسای ستاد دیه و سازمان بازرسی زندانهای کشور به همراه فرماندار و رئیس زندانهای قم در روز چهار شنبه مورخ 95/11/27 از مخازن دو برادران قم بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در راستای تأمین آب زندان قم از محل مخازان 80 هزار  متر مکعبی دو برادران روز چهار شنبه مورخ 95/11/27 رئیس ستاد دیه کشور به همراه رئیس سازمان بازرسی زندانهای کشور، فرماندار و رئیس زندان قم از مسیر پیشنهادی  انتقال آب  به زندان بازدید نمودند . در این بازدید احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص احداث مخازن افزود: این مخازن  و مخازن 10 متر مکعبی یزدان جهت تکمیل پروژه انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود و توزیع یکسان آب  در سطح شهر با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی و با اعتباری بالغ بر 270 میلیارد ریال احداث و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 


    سرپرست مدیریت طرحهای توسعه منابع آبی شرکت آب منطقه ای قم منصوب شد2017-02-16
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: طی حکمی از طرف مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم مهندس احمد حاصلی بعنوان سرپرست مدیریت طرحهای توسعه منابع آبی شرکت آب منطقه ای قم تعیین و منصوب شد.

در بخشی از حکم مهندس حاجی حسینی مسگر آمده(( نظر به مراتب و شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی و با عنایت به تغییرات در ساختار سازمانی شرکت که طی نامه  شماره 95/100/6431 مورخ 95/04/08، مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و بنا به پیشنهاد معاون طرح و توسعه شرکت، به موجب این ابلاغ  به سمت  سرپرست مدیریت طرحهای توسعه منابع آبی شرکت  آب منطقه ای قم منصوب می گردید))

 


    بیستمین جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم برگزار شد2017-02-16
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: بیستمین جلسه کمیته راهبری طرح تعادل بخشی و احیاء شرکت آب منطقه ای قم با حضور مدیر عامل ، معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء روز دوشنبه مورخ 95/11/25 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

آقای رحیمی نماینده شرکت پاراب فارس به ارائه  گزارش  اقدامات صورت گرفته در طرح تعادل بخشی  و احیاء استان  قم که  بصورت پاورپوینت بود اقدام نمود و مدعوین نظرات خود را برای موارد مختلف مندرج در گزارش  بیان کردند.احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت با تأکید بر پر نمودن چاههای غیر مجاز افزود: باید چاههای غیرمجازی که دبی برداشت بالایی دارند و چاههای دارای اضافه برداشت که اقدامات قانونی و قضائی برای  برخورد با آنها انجام گرفته هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند.

 


1 2 Page: