Sunday, 22 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    برگزاری جلسه شورای هماهنگی دشت های پایلوت و حفاظت از منابع آب شهرستان قم2016-11-07
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان قم و پنجمین جلسه شورای هماهنگی دشت های پایلوت در روزچهار شنبه مورخ 95/08/12 در سالن جلسات فرمانداری قم برگزار شد.

مهندس عباس کرم گنجه مدیر امور منابع آب قم: با اشاره به نزدیک شدن  فصل بارندگی و دستکاری در حریم و بستر رودخانه های استان افزود: برخی فکر می کنند قم فقط دو رودخانه قمرود و قره چایی را دارد که خشک هستند لذا به بحث  حریم و بستر رودخانه اهمیت نمی دهند  در صورتی که مسیر رودخانه های  استان قم حدود 800 کلیومتر می باشد و در بخش های مختلف استان پراکنده هستند به همین دلیل  بخشداری ها و مردم  بارها نگرای خود را از تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها اعلام نموده و خواستار برخورد با متخلفین می باشند . مدیر اداره منابع قم بیان کرد: شرکت آب منطقه ای قم بر حسب وظیفه و شکایات دستگاهای ذیربط و مردم اقدام به شناسایی متخلفین نموده که حدود 600  تا 700  مورد  شناسایی و پرونده تشکیل شده و در دست اقدام برای برخورد قانونی با اشخاص متخلف می باشد.

 


    فرهنگ صرفه جویی در بین مردم باید ترویج شود2016-11-03
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : روز سه شنبه مورخ 95/08/11 تعدادی از مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای قم با حضور در دقتر حضرت آیت الله علوی طباطبایی با ایشان دیدار کردند.

در این دیدار  مهندس علیرضا عرب بافرانی مدیر دفتر حفاظت از منایع آب استان قم  با اشاره به وضعیت چاههای موجود در استان افزود : یکی از مهمترین طرح های که وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع ایران در حاضر در کشور در دست اجرا داشته و بر آن تأکید دارد طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب بوده که شامل چند پرژه مهم است از جمله پرکردن چاههای غیر مجاز، نصب کنتورهای هوشمند، اطلاع رسانی و... می باشد و شرکت آب منطقه ای قم با جدیت در خصوص پر کردن چاههای غیر مجاز و جلوگیری از اضافه برداشت چاههای مجاز، نصب کنتورهای هوشمند ا قدام نموده وامیدواریم تا آخر سال جاری تمام چاهها مجهز به کنتور هوشمند شوند. حضرت آیت الله علوی طباطبایی ضمن قدردانی از اقدامات بیان نمودند: فرهنگ سازی بسیار مهم است و فرهنگ صرفه جویی در بین مردم باید ترویج شود و این کار شما تنها نیست . کار رادیو ، تلویزیون و ما می باشد البته رادیو و تلویزیون نقش زیادی دارند. ایشان افزودند: وزارت جهاد کشاورزی و وازرت نیرو باید با هم هماهنگ باشند و  بساط روش های آبیاری قدیمی برچیده و از روشهای نوین آبیاری استفاده شود.دولت باید رایگان برای کشاورزان اینکار را انجام دهد نه اینکه به آنها وام دهد زیرا هزینه هایی که باید صرف عوارض و  جبران خسارات وارده بر منابع آب زیرزمینی نماید به مراتب  بیشتر خواهد بود. آیت الله طباطبایی یاد آور شدند اگر بنا باشد کشاورزی شود هر چیزی کاشته نشود در شرایط موجود استان  این شوخی است که ما باید در همه زمینه ها خود کفا باشیم باید محصولی کاشته شود که صرفه اقتصادی داشته باشد.باید کشاورزی به سمتی سوق داده شود که از قطره قطره آب بتوانیم استفاده کنیم و بهره برداری ها باید کنترل شود.

 


    دیدارشورای پایگاه بسیج شرکت آب منطقه ای قم با حضرت آیت الله علوی طباطبایی2016-11-03
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : روز سه شنبه مورخ 95/08/11 اعضای شورای پایگاه شهید چمران شرکت آب منطقه ای قم با حضور در دقتر حضرت آیت الله علوی طباطبایی با ایشان دیدار کردند.

در ابتدا مهندس علیرضا عرب بافرانی فرمانده پایگاه شهید چمران شرکت آب منطقه ای قم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آب استان افزود متوسط بارندگی استان در ده ساله اخیر از 163 میلیمتر به 153 میلیمتر کاهش پیدا کرده است که نسبت به متوسط کشوری حدود 87 میلیمتر کمتر می باشد و این هشداری بزرگی است برای استان که اگر مدیریت صحیح منابع موجود را نداشته باشیم گرفتار بحران شدید خواهیم شد. در ادامه حضرت آیت الله علوی طباطبایی ضمن خیر مقدم و تشکر از اقدامات صورت گرفته در بخش آب استان بیان نمودند: بحران آب در آینده مسئله ای جدی برای ایران و در مناطقی مثل قم خیلی شدیدتر خواهد بود. ایشان با اشاره به تأمین آب شرب قم از شرساخه های دز افزود: این یک منبع دائمی و همشگی نخواهد بود لذا برای این وضعیت باید در سطح ملی و کشوری تصمیم  مناسبی اخذ شود.آیت الله طباطبایی اظهار کردند استفاده بی رویه از چاههای کشاورزی و خالی شدن  مخزن آب زیرزمینی عوارضی از جمله  نشست زمین، گردو غبار ، ازبین رفتن محیط زیست و...  به دنبال خواهد داشت .

 


    برگزاری جلسه کمیته پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای قم 2016-11-02
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : جلسه کمیته پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای قم روز یکشنبه مورخ 95/08/09 با حضور معاونت حفاظت و سایر اعضاء در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد .

مهندس مجتبی علی مددی معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت با اشاره به اهمیت آمادگی در برابر حوادث  افزود : کمیته پدافند غیر عامل باید با اعضای کمیته کیفیت شرکت جلسات مستمر داشته و بحث آلودگی ها بررسی شود و از اساتیدی که در این رمینه تخصص و تجربه دارند برای آموزش دعوت شود . ایشان آمادگی برای مواجه با بحران را مهم شمرد و تأکید کرد فرض کنیم امشب یک اتفاقی در یک سد بیافتند ما چقدر آماده هستیم و آیا در کوتاهترین زمان ممکن می توانیم بدون کمترین تلفات  بحران را مهار کنیم؟