Wednesday, 25 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    افزایش بارندگی پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته در استان قم 2015-12-30
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : مهندس رضا کاظمی زاد مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب با اشاره به بارندگی های سال 93 بیان داشت:

بر اساس آمار ثبت شده ایستگاه های آب و هواشناسی تحت پوشش شرکت، میزان بارندگی متوسط استان در سه ماهه فصل پاییز سال 94 برابر 71 میلیمتر بوده است که این میزان نسبت به متوسط دراز مدت بارندگی استان در مدت مشابه 64 درصد افزایش نشان میدهد.

کاظمی زاد افزود : میزان حجم رواناب رودخانه های استان در این مدت (سه ماهه فصل پاییز 94) برابر 2.7 میلیون مترمکعب بوده که علیرغم افزایش مقدار بارندگی، این میزان نسبت به حجم متوسط درازمدت رواناب رودخانه های استان در مدت مشابه 86 درصد کاهش داشته است

 


    مبادله تفاهم نامه طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) استان قم انجام شد2015-12-24
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: مراسم مبادله تفاهم نامه طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) بین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان قم در روز پنجشنبه مورخ 94/10/03 در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قم برگزارشد

احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم ضمن خیر مقدم و تشکر از مسئولین اداره کل آموزش پرورش با اشاره به طرح احیاء و تعادل بخشی افزود: این طرح یکی از مهترین طرحهایی است که در وزارت نیرو برای جبران افت و کاهش منابع آب زیر زمینی در حال اجرا است . این طرح ابعادو پروژه های متعددی دارد یکی از این پروژه ها اطلاع رسانی می باشد که باید مشکلات و مسائل بخش آب را به اقشار مختلف مردم بعنوان مخاطبان اطلاع رسانی نمود و جامعه دانش آموزی بعنوان مخاطب طرح می تواند نقش موثری در اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی آب در بخشهای مختلف ایفا نماید. بر این اساس طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) چند سال است که اجرا می شود و برنامه هایی در قالب این طرح پیش بینی و انجام می گیرد.که مهمترین آنها آموزش درست و بهینه مصرف کردن آب در بخشهای مختلف بخصوص کشاورزی می باشد تا شاید از نابودی بیشتر منابع آب زیر زمینی جلوگیری شود. در ادامه آقای علیرضا یاری معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق(ع) بیان داشت: تقارن این ایام را با امضاء تفاهم نامه طرح داناب در استان  قم را به فال نیک می گیریم و امیدواریم در این کار مهمی که قرار است همه با هم نه به بعنوان یک مسئول بلکه به عنوان یک شهروند و یک ایرانی انجام دهیم موفق باشیم زیرا اهمیت آب برای همگان روشن است و همانطور که خداوند می فرماید حیات همه موجودات زنده به آب بستگی دارد و ما باید نسبت به کارها و اقداماتی که می خواهیم انجام دهیم نگرش مثبت داشته باشیم زیرا نگرش مثبت در موفقیت نقش و اثرات خوبی دارد.در رابطه با اجرای طرح داناب نیز عزم جدی داریم تا همه دانش آموزان را در همه مدارس بتوانیم آموزش دهیم . در پایان جلسه تفاهم نامه طرح داناب در استان قم مبادله شد.

 


    نوزدهمین جلسه کمیته حفاظت و کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم برگزارشد 2015-12-27
به گزارش روابط عموی شرکت آب منطقه ای قم : نوزدهمین جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی در روز چهارشنبه مورخ 94/10/02 با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء در محل سالن جلسات شرکت برگزار گردید.

مجتبی علی مددی معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب  به بیان ویژگی اسناد ، مدارک، پرونده های حفاظت ، اهداف، تکالیف و رویکرد شرکت در زمینه ایجاد بانک اطلاعات منابع آب و مدیریت اسناد پرداخت . در ادامه آقای شریف زاده مدیر گروه اسناد شرکت مادر تخصصی توانیر بعنوان مهمان  جلسه با اشاره به اهمیت مدیریت سازماندهی اسناد افزود: اولین قدم در ایجاد بانک اطلاعات تشکیل کار گروه تخصصی مدیریت اسناد با حضور نماینده واحد های مختلف شرکت می باشد . شریف زاده تعیین اولویت ها، حجم اسناد و انتخاب مشاور یا پیمانکار ذیصلاح را دومین قدم برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی  جامع و کامل دانست که البته تجهیزات ، ابزار و نظارت قوی بر حسن انجام کار از ملزومات است . ایشان تأکید کردند : با مدیریت و سازماندهی اسناد جستجو و ارائه خدمات به متقاضیان راحت تر خواهد بود و بسیاری از اسناد تکراری و غیر ضروری ابطال می شود.