Wednesday, 25 Tir 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
سال جهش تولید گرامی باد
سال99 سال جهش تولید
سدکبار
سد 15 خرداد

 

    معارفه رئیس اداره حقوقی و سرپرست امور کارکنان آب منطقه ای قم 2015-11-22
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: روز شنبه مورخ 94/08/30 مراسم معارفه و تودیع سرپرست جدید امور کارکنان و پشتیبانی و رئیس اداره حقوقی شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.

در این مراسم که مدیرعامل  و تعدادی از معاونین و مدیران شرکت حضور داشتند.احمد حاجی حسینی مسگر مدیرعامل شرکت ضمن تشکر از آقای  مجتبی حاجی ابراهیمی  بخاطر  زحمات و تلاش در امور کارکنان و تشکر   از وی بدلیل قبول پست رئیس اداره حقوقی شرکت قدردانی کرد .حاجی ابراهیمی نیز ضمن تشکر از مدیر عامل و مدیریت مالی و پشتیبانی افزود: در این مدت نزدیک به چهار سال  سعی کردم  در نهایت خضوع و صداقت به مجموعه همکاران زحمتکش خدمت ارائه دهم و تلاش صادقانه داشته باشم که همکاران اینجانب بسیار بی ادعا انجام وظیفه کرده و گاهی کم لطفی شامل حالشان می شد. خانم زهرا عرب نژاد نیز ضمن تشکر از حسن ظن مدیر عامل گفت: دو هدف در امور کارکنان سر لوحه کار قرار خواهم گرفت اول احترام و تکریم پرسنل و ارباب رجوع و دیگری مدیریت زمان در پرداخت حقوق و مزایا و امور خدماتی همکاران و کارههایی که برای همکاران می توان انجام داد.

 

 


    کمیته حفاظت و کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان قم برگزارشد2015-11-14
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: پانزدهمین جلسه مشترک کمیته حفاظت و کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای قم با حضور مدیر عامل ، معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء روزپنج شنبه مورخ 94/08/21 در سالن جلسات شرکت برگزار شد.

در این جلسه درخصوص روند پرنمودن چاههای غیرمجاز از نظر حقوقی، فنی و اعتبارات مورد نیاز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و بر ادامه پرکردن چاههای غیر مجاز تأکید شد. همچنین در رابطه با نصب تابلو برق کنتورهای هوشمند ساخته شده نظرات ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

 


    شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان قم برگزار شد 2015-11-12
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان قم روز چهارشنبه مورخ 94/08/20 با حضور مدیران عامل شرکتهای آب و آبفا، آبفار، تولید و توزیع برق در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای برگزار شد .

احمد حاجی حسینی مسگر مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و  رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آّب و برق استان قم با استناد به دستورالعمل شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت نیرو ،محورهای اصلی فعالیت و وظایف شوراهای استانی را یادآوری و هدف از تشکیل جلسات  را  : ایجاد یکپارچگی و انسجام در امور آب و آبفا،آب و برق ، پرهیز از موازی کاری و تداخل در فعالیتهای صنعت آب و برق،  تحکیم زمینه های همکاری در جهت هم افزایی فعالیتهای وزارت نیرو در استان و رفع مشکلات بین شرکتها و همکاری در انجام  فعالیتهای مشترک  برشمرد. حاجی حسینی مسگر مهمترین اولویتهای راهبردی صنعت آب و برق  استان را عملیاتی نمودن برنامه های اقتصاد مقاومتی صنعت آّب و برق منطبق با اهداف و سیاستهای ابلاغی وزارت نیرو ،  تأمین و جذب منابع مالی استانی و ملی به منظور استفاده در تکمیل پروژه های طرحهای تملک داراییهای سرمایه ای در حال اجراء و توسعه طرحهای تأمین آب و برق با رویکرد اشتغال زایی ، مدیریت مصرف(تقاضا) آب و برق استان و مرتفع نمودن مسائل مالی و اقتصادی شرکتها عنوان نمود.در ادامه مدیران عامل شرکتهای آبفا ، آبفار ، توزیع و تولید برق گزارش و برنامه های  حوزه مدیریت خود را ارائه نمودند.

 


    اولین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی شرکت آب منطقه ای قم تشکیل شد2015-11-04
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: اولین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی شرکت آب منطقه ای قم در روز دوشنبه مورخ 94/08/11 با حضور مدیر عامل ، معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب و سایر اعضاء در سالن جلسات برگزار شد

احمد حاجی حسینی مسگر مدیرعامل شرکت با اشاره به انتخاب اعضاء کمیته بیان داشت: در انتخاب اعضاءسعی برآن شد علاوه بر رعایت دستورالعمل ابلاغی بتوانیم از توان بخشهای مختلف در جهت نیل به اهداف مورد اشاره در اسناد بالا دستی استفاده گردد . ایشان افزایش رضایتمندی ارباب رجوع را از اهداف اصلی دولت الکترونیک برشمرد. حاجی حسینی مسگر با اشاره به اینکه استان قم بعنوان پایلوت برای ایجاد دولت الکترونیک انتخاب شده خواستار اهتمام ویژه در جهت تسریع در ایجاد بسترهای لازم، تدوین نقشه راه جامع و هدفمند برای آینده شرکت گردید. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خروجی استقرار دولت الکترونیکی باید تسهیل در افزایش کیفی خدمات به ارباب رجوع باشد برنامه ریزی به منظور جلوگیری از روزمرگی امورات را لازمه تحقق این امر دانست.در ادامه هریک از اعضاء نقطه نظرات خود را بیان نمودند.

 


    دهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم برگزار شد2015-11-07
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: پنجمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان در سال 94 ودهمین جلسه این شورا با حضور استاندار ، ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر اعضاء روز شنبه مورخ 94/08/16 در سالن جوادالائمه (ع) استانداری قم برگزار شد.

در ابتدا  احمد حاجی حسینی مسگر مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم و دبیر شورا   گزارشی از وضعیت بارندگی  45 روزه سال آبی 95-94 ارائه نمود . ایشان بارندگی  استان را  40 میلیمتر اعلام نمود که در مقایسه با سال آبی گذشته  120 درصد و نسبت به متوسط دراز مدت 240 درصد افزایش داشته است .میزان روان آبها 1/8 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته 350 درصد افزایش و نسبت به متوسط درازمدت 75 درصد کاهش  را نشان می دهد .مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم تعداد چاههای غیر مجاز در استان را  سه هزار و 800  حلقه چاه  عنوان نمود که  حدود 100 حلقه از این تعداد با دبی بالای 10 لیتر در ثانیه و  مابقی این چاه ها در خانه باغ ها و کوره پز خانه ها با دبی زیر پنج لیتر در ثانیه  می باشند . حاجی حسینی مسگر  همچنین نصب کنتور هوشمند را به عنوان یکی از برنامه ها و هدف های اصلی شرکت آب منطقه ای قم ، از سال های گذشته عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت بحث فرهنگ سازی برای مصرف آب این اقدام به خوبی انچام پذیرفته است، و هم اکنون جلوگیری از اضافه برداشت چاه های مجاز به شدت در حال پیگیری و انجام است . در ادامه  سید مهدی صادقی  استاندار قم با بیان اینکه اقدام های صورت گرفته ،تعادل سازی مصرف آب دربخش های کشاورزی و شرب را محقق نکرده ، تصریح کرد : باید بین دستگاه های اصلی یک وفاق جدی به وجود آید و در این خصوص تصمیم های واحدی مبتنی بر چگونگی مصرف آب، الگوسازی کشت و مسائل دیگر اتخاذ شود و دستگاه های سیاسی، اجتماعی، تبلیغی و امنیتی هم کارکردهای خود را برای تحقق این سیاست ها اجرایی کنند.
ایشان  بحث آب در کشور را یک موضوع جدی برشمرد و افزود: این موضوع فارغ از هر گونه بزرگ نمایی در حال ایجاد یک چالش جدی در کشور شده است، لذا باید با پرهیز از هرگونه سلیقه ای عمل کردن با یکسان سازی و اجرای همه راهکارهای ارائه شده ازسوی دستگاه های مختلف، باور توانایی حل این معضل را به وجود آورد.

 


    بازدید اعضای کمیته کنترل و پایداری سدهای شرکت آب منطقه ای قم از سد کوچری 2015-11-03
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: در روز یکشنبه مورخ 94/08/10 معاون حفاظت شرکت آب منطقه ای قم به همراه اعضای کمیته کنترل و پایداری سدها از سد کوچری بازدید کردند.

در این بازدید کارشناسان از نزدیک با نحوه عملیات تزریق سیمان در پی سد و تکیه گاههای سد کوچری آشنا شدند. اصولاً این عملیات به منظور جلوگیری از  نشت آب مخزن  به پایین دست و جناحین  انجام می گیرد. همچنین اعضای کمیته  از گالری تزریق سد کوچری بازدید  نموده و  با نحوه استفاده از گالری در زمان ساخت و بهره برداری سد آشنا  شده و در  جریان آخرین وضعیت سد کوچری قرار گرفتند.

 


    سرپرست امور کارکنان و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای قم منصوب شد2015-11-05
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: طی حکمی از طرف احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم خانم زهرا عرب نژاد بعنوان سرپرست امور کارکنان و پشتیبانی تعیین شد

در بخشی از این  حکم آمده است  (( بنا به پیشنهاد مدیر مالی و پشتیبانی و با توجه به تعهد و تجربه مفید سنواتی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست امور کارکنان و پشتیبانی شرکت تعیین و منصوب می شوید . امید است با استعانت از خداوند متعال و با هماهنگی و تعامل مناسب کاری  فی مابین واحدهای شرکت و با بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود نسبت به برنامه ریزی و بهبود روند انجام وظایف و فعالیتها اهتمام لازم به عمل آورده و در انجام مسئولیت های مجموعه موفق ومؤید با شید)) خانم عرب نژاد پیش از این رئیس گروه مطالعات پایه منابع آب شرکت بوده است.

 


    رئیس اداره حقوقی شرکت آب منطقه ای قم منصوب شد2015-11-05
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: طی حکمی از طرف احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم آقای مجتبی حاجی ابراهیمی بعنوان رئیس اداره حقوقی تعیین شد.

در بخشی از این  حکم آمده است  ((با توجه به تعهد و تجربه مفید جنابعالی ، به موجب این حکم به عنوان رئیس اداره حقوقی  شرکت تعیین و منصوب می شوید . امید است با استعانت از خداوند متعال و با هماهنگی و تعامل مناسب کاری  فی مابین واحدهای شرکت و با بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود نسبت به برنامه ریزی و بهبود روند انجام وظایف و فعالیتها اهتمام لازم به عمل آورده و در انجام مسئولیت های مجموعه موفق ومؤید با شید)) آقای حاجی ابراهیمی  پیش از این مدیر امور کارکنان و پشتیبانی شرکت بوده است.

 


    کاهش پنجاه درصدی آبدهی قنوات استان قم 2015-11-01
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم

مهندس رضا کاظمی زاد مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای قم روز شنبه  مورخ 94/08/09  اعلام کرد آبدهی متوسط چشمه ها و قنوات استان کاهش یافته است . ایشان افزود:  براساس نتایج بدست آمده از اندازه گیری های ماهیانه شبکه سنجش و پایش منابع آب زیرزمینی محدوده تحت پوشش شرکت آب منطقه ای قم، آبدهی چشمه ها و قنوات استان در طول سال آبی 94-93 نسبت به آبدهی متوسط آنها به ترتیب بیست و  پنجاه درصد کاهش یافته است.