چهارشنبه, 31 مرداد 1397

 

دیدار حجت الاسلام ذوالنور

 

دیدار مدیران صنعت آب و برق استان قم با حجت‌الاسلام ذوالنور

مدیران صنعت آب و برق استان روز شنبه 97/02/08 با حضور در دفتر حجت الاسلام ذوالنور نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با ایشان دیدار کردند.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم : در ابتدا احمد حاجی حسینی مسگر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم و رئیس شورای هماهنگی صنعت آب برق استان ضمن تبریک  میلاد امام زمان(عج) گزارشی از وضعیت منابع آبی استان ارائه وافزود: ما در کشوری کم آب و با اقلیم خشک  زندگی می کنیم که باید قدر آب را بدانیم  و مدیریت مصرف منابع آبی موجود را در اولویت کاری  خود قرار دهیم لذا با توجه به وضعیت منابع آبی موجود و کاهش نزولات در سال آبی 97-96 و تأکید وزیر محترم نیرو اولین کارگروه استانی  ((سازگاری با خشکسالی))  به ریاست استاندار تشکیل  شد که  از مصوبات آن می توان به جدا سازی آب فضای سبز از آب شرب ، تغییر الگوی کشت، استفاده از پساب برای فضای سبز، ممنوعیت کاشت چمن و... اشاره کرد. در ادامه  حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه افزود: با توجه به حسن خلق و تلاش مدیران مجموعه‌های وزارت نیرو در استان، کمترین شکایت  از این صنعت را در استان  داریم که جای تقدیر و تشکر دارد. ذوالنور گفت: دکتر اردکانیان به عنوان وزیر نیرو ضمن اینکه بر مباحث مرتبط با وزارت نیرو به ویژه بحث آب اشراف کامل دارد و کارها نیز با مدیریت ایشان به خوبی به پیش می‌رود فردی دغدغه‌مند هستند . عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: طی 47 سال گذشته متوسط دمای هوا دو درجه افزایش داشته است که این  باعث  افزایش تبخیر،  رشد مصرف آب و برق  و کاهش نزولات آسمانی شده است.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاشت چمن تصریح کرد: چمن پوشش گیاهی پر آب‌بر، بی‌خاصیت و پرهزینه است که ضرورتی برای سرمایه‌گذاری در کاشت آن  وجود ندارد و ما باید دنبال کشت محصولات کم آب بر و تغییر الگوی کشت در کشور و استان باشیم.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت