چهارشنبه, 3 بهمن 1397

 

همایش دریاچه نمک

 

تغییر اقلیم واقعیتی است که با آن رو به رو هستیم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم: اولین همایش ملی بحران دریاچه نمک و پدیده گرد و غبار در حوضه مرکزی ایران چهارشنبه مورخ 1396/02/06 با حضور جمعی از مسؤولان ملی و استانی در تالار مفید دانشگاه قم برگزار شد.  

 اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور : در «همایش ملی بحران دریاچه نمک و پدیده گرد و غبار در حوضه مرکزی ایران» درتالار شیخ مفید دانشگاه قم، گفت: بحث ریزگردها به عنوان یک ابر بحران مطرح است که جان و سلامت مردم را تهدید می کند، به همین دلیل دولت تمام تلاش خود را در مجامع بین المللی به کار می گیرد تا با کشورهای کانون این بحران که در اطراف ایران قرار دارند، مذاکرات موثری را انجام دهد.

وی افزود: بسیج استان های مرکزی برای مقابله با ریزگردها، تدوین سند ملی منشاء گرد و غبار با استفاده از نقشه های هوایی و ماهواره ای، شناسایی منشاء گرد و غبار در 26 استان کشور و تشکیل کمیته های استانی به ریاست استاندار از جمله اقدام هایی است که برای رفع منشاء گرد و غبار های داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تغییر اقلیم واقعیتی است که با آن رو به رو هستیم، افزایش گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین، تاثیرهای فراوانی بر محیط زیست ایران که در کمربند گرم و خشک زمین قرار دارد، داشته است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت